SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık avlulu ev ve kahvehane

SÖKE SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00786407
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : BAĞARASI MAH. / SÖKE
Oda Sayısı : 2+1
: 210
Binadaki Kat Sayısı : 2
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 16.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170974 TL
Birinci Satış Günü
:
21.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
SÖKE
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın ili, Söke ilçesi, Bağarası mahallesi, tapunun 265 ada, 30 parselinde kayıtlı, 154,59 m² alana sahip AVLULU EV VE KAHVEHANE dir. Parsel üzerinde 2 adet yapı bulunmaktadır. Kahvehane ve mesken özellikleri ;Atatürk caddesinden parsel üzerindeki yapılara bakıldığında sol tarafta bulunan yapı, yol kotu üzerinden iki katlı görünmekte olup; bodrum katı bulunmakta, zemin katında boş bir dükkan ve 1.katında 1 adet mesken bulunan yapıdır. Yapının yaklaşık olarak 70,00 m² taban alanına sahip bölümü tespit konusu parsel içinde kalmaktadır. (( Betonarme yapının 27,86 m² lik bölümünün 265 ada, 32 parselyapılı olduğu görülmüştür. 30 parsel ve 32 parsel bir bütünmüş gibi bina inşaatı yapılmıştır.)) Yapıda bulunan bodrum katın, depo kömürlük olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür.Yapının zemin katında ; taban döşemesi karoplak kaplama, ön ve arka cephesinde alüminyum doğrama camekan olan, boş dükkan bulunmaktadır. Yan tarafta bulunan merdiven ile 1.katta bulunan meskene ulaşılmaktadır. Meskende; 2 oda 1 salon, mutfak, koridor, banyo-tuvalet bölümleri bulunmaktadır. Dairede; iç kapılar ahşap doğrama, pencereler tek cam ahşap doğramamutfak bankosu mermer olup mutfak dolapları bulunmaktadır. Meskenin halen kullanılmakta olduğu görülmüştür. Yapının toplam inşaat alanı: 70,00 m² x 3 kat: 210,00 m² olarak hesaplanmaktadır. Taş duvarlı eski yapının özellikleri; Parselin sağında bulunan yapı; eski, bakımsız, içinde bulunan merdiven ile bodrum katına ve 1.katına ulaşılabilen bir yapı olup , yaklaşık olarak 50,00 m² taban alanına sahiptir. Yapı genel olarak kullanılmaz haldedir, tadilata ihtiyacı bulunmaktadır. Bodrum katında depo olarak kullanılan oda bölümü, Zemin katta; salon ve bir oda bölümü vardır. 1.katta; antre ve 2 oda bölümü vardır. Yapının taban döşemeleri ahşaptır. Yapının toplam inşaat alanı: 50,00 m² x 3 kat: 150,00 m² olarak hesaplanmaktadır. Parsel mevki olarak; Bağarası mahallesi, Atatürk caddesine cepheli, Jandarma karakoluna yaklaşık 60 metre mesafede, çevresinde zemin kat dükkanların olduğu işlek yol üzerindedir.
Adresi : Bağarası Mah. Atatürk Cad. Söke / AYDIN
Yüzölçümü : 154,59 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Ticari 4 kat inşaat nizamlıdır. Parselin bir miktar yoldan ihdası ve komşu parseller ile tevhit şartı bulunduğundan parselde imar uygulaması yapılması gerekmektedir.
Kıymeti : 170.974,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 21/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 19/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı İşleri Müdürü Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/04/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR