İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık 3+1 müstakil ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00797928
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERGENE MAH. / BORNOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 04.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2017/40 Satış
Muhammen Bedeli
:
520000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.10.2018 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/40 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Taşınmaz üzerindeki tek katlı bina mesken olarak kullanılmakta olup arka bahçesinde deposu mevcuttur. Betonarme tarzda inşa edilmiş mesken yapısı teras çatılıdır. 100 m2 alanlı mesken salon, mutfak, 3 oda, banyo, tuvalet, hol ve balkon kısımlarından ibarettir. Dairenin giriş kapısı, iç kapılarının ve pencereleri ahşap malzemelidir. Zemin kaplaması odalarda marley, diğer kısımlarda karo plakadır. Mutfağı mermer tezgâhlı ve eski tip ahşap dolaplıdır. Banyo duvarları kısmen fayans kaplı olup klozet, lavabo ve küvet mevcuttur. Ayrı tuvalet kısmında duvarlar kısmen fayans kaplı olup alaturka wc mevcuttur. Arka odadan direk arka bahçeye çıkış mevcuttur. Arka bahçede yaklaşık 20,00 m2 alanlı briket duvarlı, üzeri eternit örtülü depo / kömürlüğün bulunmaktadır.
Ön bahçede 2 adet zeytin ağacı ile 2 adet yenidünya ağacı, arka bahçede ise 6 adet zeytin ağacı, 1 adet yenidünya ağacı, 1 portakal ağacı ile 1 adet yenidünya ağacının var olduğu tespit edilmiştir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, 3305 Ada, 3 Parsel, ERGENE Mahalle, DÖŞEMEALTI Mevkii,Tapu kaydında taşınmazın cinsi arsa olarak belirtilmişse de taşınmaz üzerinde 1 katlı ev ve deposu bulunmaktadır.
Adresi : İnönü Mah Ersoy Cad N 35 Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 238,00 m2
İmar Durumu : "BLOK NİZAM - 2 KAT İNŞAAT ALANLI KONUT ADASINA ve YOLA İSABET ETMEKTE OLDUĞU, ZEMİN KATTA MAX. İNŞAAT ALANI 100 M2 OLDUĞU ve BU PARSELDE TEVHİT VE İFRAZ YAPILAMAYACAĞI" belirtilmiştir.
Kıymeti : 520.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :775 S.K.nun 27 ve 34. cü md tabidir. Bornova Belediyesi lehine şerh vardır.
1. Satış Günü : 11/09/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 09/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
E-İmzalıdır
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, satış ilanı tebliğ edilemeyen hissedarlar yönünden ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR