KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık 3+1 daire

KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874001
Şehir : Kayseri / Melikgazi
Semt-Mahalle : MİMARSİNAN OSB MAH. / MİMARSİNAN
: 130
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.K A Y S E R İ 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/1 SATIŞ
-TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI-
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : KAYSERİ İli, Kocasinan İlçesi, Kavakyazısı Mah. 2. Mıntıka Mevkii, 956 Ada, 886 Parsel sayılı, 1. Kat, 4 Bağımsız bölüm numaralı taşınmaz
İmar Durumu : Satışa konu bağımsız bölümün bulunduğu ana yapının 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, kısmen yol, kısmende park ve konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00-TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
Özellikleri : Dosyada mevcutbilirkişi raporuna göre"Satış konusu taşınmaz, Mimarsinan Mah. Baki Cad. Saylak Apt. No:26 Kat:1 D:4 Kocasinan/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır. Bağımsız bölüm numaralı taşınmazın bulunduğu ana yapı bodrum+zemin+5 normal kattan oluşan betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş bir yapıdır. Ana yapının dış cephesi mantolama üzeri sıva üzeri boyalıdır. Çatısı ahşap üzeri kiremit kaplı, yapıda 2 adet asansör bulunmakta olup doğalgaz tesisatı mevcuttur. Satışa konu bağımsız bölüm fiilen mesken olarak kullanılmaktadır bağımsız bölümün yaklaşık net alanı 130.00 m2 olup güney, doğu ve kuzey yönde 3 cephelidir, bağımsız bölüm 3 oda + salon+antre+mutfak+lavabo+wc+banyo+balkon bölümlerinden oluşmaktadır meskenin giriş kapısı çelik, iç oda duvarları alçı sıva üzeri plastik boyalı, pencereleri PWC doğrama ısı camlı, iç kapılar ahşap pres kapı, ıslak zemin ve duvarları fayans, oda zeminleri laminant parke kaplı mutfakta mutfak dolabı ve tezgahı mevcut olup bu daire bireysel kombi kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. " denilmektedir.
1. Satış Günü : 12/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : KAYSERİ ADLİYESİ, KAYSERİ 1. SULH HUKUK MAH.DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR