İZMİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararıyla satılık 3+1 daire

İZMİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805494
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : NARLI MAH. / NARLIDERE
Oda Sayısı : 3+1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/27 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
210000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
03.08.2018 11:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/27 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İZMİR 1.SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
İzmir 1.Sulh Hukuk Mahkemesince satış sureti ile satılarak ortaklığın giderilmesine karar verilen ve satışı İcra İflas Kanun Hüküm Hükümlerine göre yapılacak olan gayrimenkul tapunun İzmir İli Narlıdere İlçesi,Narlıdere Mahallesi,Cilt:59 Sayfa No.5792,Ada 6439, Parsel 2 de kayıtlı,Kat 3,Bağ.Böl.No.6 Bağ.Böl.Nitelik Mesken yazılı taşınmaz İzmir İli Narlıdere İlçesi Çamtepe Mahallesi Uyanış Sok.No.21,K.3,D.6 adresindeki yer olup.
Bilirkişi Raporunda; Satışa konu taşınmaz 3 oda,salon,mutfak,banyo,Wc den ibaret olup, salon ve oda zeminleri laminat parke,diğer zeminler seramik kaplıdır.Giriş kapısı çelik kapı,iç kapılar Amerikan Paneldir.Binanın çatı katındadır,binada doğal gaz hattı mevcut olup,daire içine alınmamıştır.ana taşınmazın dış cephesi tadilata ihtiyaç duyar haldedir.Taşınmaz konum itibari ile Mithatpaşa Caddesine 170 m,Burhan Maner Parkına 70 m.mesafede yer almaktadır.Belediye alt yapı üstyapı hizmetlerinin tamamından faydalanabilmektedir.Şehir içi otobüs duraklarına yürüme mesafesindedir,ulaşım sorunu bulunmamaktadır,taşınmaz engebesiz bir topoğrafyaya sahiptir,satış ve kiralanma kabiliyeti ortadır,taşınmazın mevcut durumu,konumu,yüzölçümü,imar durumu, çevresindeki yapılaşma koşulları,ulaşım ve taşıma imkanları,şehrin önemli merkezlerine olan uzaklığı gibi taşınmazın değerini olumlu ve olumsuz yönde etkileyen tüm kriterler ve taşınmaz civarındaki benzer özellikli taşınmazların günümüz alım -satım rayiçleri dikkate alınarakdeğerlendirildiği belirtilmiştir.
İmar Durumu : İzmir Narlıdere İlçesi,6439 Ada.2 nolu parselde kayıtlı taşınmaz İmar Hattı Talep edilecektir,imar durumu mevzuata göre tanzim edilmiştir,imar durumu ile yazılı proje tanzim edilebilir,inşaat yapılamaz,imar planlarında bir değişiklik olursa herhangi bir hak iddia edilemez, *PAİY:Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği,*Min Bina Cephesi:6 m,İnşaatın Nizamı:Ayrık,YüksekliğiPAİY Mad.28 e göre,Kat Adedi:Dört(4)Kat,Derinliği Krokiye göre,Önbahçe Mesafesi 5 m,Komşu Mesafesi Min 3 m ve PAİY e göre,Saçak Parapet PAİY e göre, Çatı Meyli PAİY e göre,Parsel Konut Alanına İsabet Etmekte olup,yazılı nizamda inşaat yapılabilir.Parsel 1/5000 Ölçekli İmar Planında Meskun Alana İsabet Etmektedir denilmektedir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Eklenti bilgilerinde Tip Kömürlük Ek 7 nolu Kömürlük şerhi vardır.
1. Satış Günü : 04/07/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 03/08/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/27 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR