ALAŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık 2+1 daire

ALAŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874419
Şehir : Manisa / Alaşehir
Semt-Mahalle : BEŞEYLÜL MAH. / ALAŞEHİR
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10 Ort.Gid. Satış
Muhammen Bedeli
:
152000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Adliye yanı belediye aile çay bahçesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

ALAŞEHİR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞUNDAN
GAYRİMENKUL AÇIK ARTIRMA SATIŞ İLANI
Dosya No : 2018/10 Ort.Gid. Satış

Satılarak ortaklığın giderilmesine karar verilen taşınmazın, cinsi, adedi, evsafı ve özellikleri : 1-Manisa ili, Alaşehir ilçesi Beşeylül Mahallesi, 287 ada 1 parselde 180,18 m2. Miktarında, Arsa vasfında, kayıtlı bu taşınmaz üzerindeki binanın zemin katında batarı bulunan toplam beş katlı betonarme bina olduğu, davaya konu bağımsız bölümün birinci katında yer alan 20/240 arsa paylı 3 numaralı bağımsız bölümde, iki oda salon mutfak banyo tuvalet antre hol ve balkonlardan ibaret, duvarları sıvalı ve boyalı, tavanı sıvalı ve boyalı, köşelerde kartonpiyer yapılı, odalarda laminat parke, ıslak hacimlerde ise fayans kaplama, mutfak dolapları tezgahı ve tezgah arası fayansı mevcut, banyo ve tuvalette duvarların fayans kaplı, antrede vestiyer dolabı mevcut, daire giriş kapısı çelik kapı, pencere ve balkon kapılarının plastik doğrama, binada asansör ve merkezi sistem ısıtma mevcut, elektrik ve suyu olan, bağımsız bölüm alanının 95.00 m² miktarında olan meskendir. Bu hali ile taşınmazın muhammen bedeli 152.000,00 lira olup; Taşınmazın birinci ihale günü 13.11.2018 Salı günü saat 10:00 dan 10:15 şe kadar, ikinci ihale günü ise 11.12.2018 Salı günü saat 10:00 dan 10:15 şe kadar olup,
Taşınmazın İmar durumu : Alaşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16.07.2018 tarih ve 1517 sayılı yazılarına göre : Alaşehir Belediye Meclisinin 07.04.2015/5-123 sayılı kararı ile onaylanan ve 12.05.2015 tarih 305 sayılı Manisa Büyükşehir Belediyesi Meclis Kararı ile onanan “Koruma Amaçlı İmar Planı içerisinde III.Derece Arkeolojik sit alanı içerisinde B-5 Bitişik nizam 5 Kat Ticari” olduğu, 5 kata kadar inşaat yapmaya müsait olduğu, cephesinin müstakil inşaat yapmaya elverişli olduğunun bildirildiği,
Taşınmazın birinci ve ikinci ihale günlerinde satış yeri : Adliye yanı belediye aile çay bahçesindeki açık artırma satış bürosunda yapılacaktır.
Satış şartları :
2-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
3- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, % 18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
4- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10 Ort.Gid. Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04.10.2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR