KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık 2+1 daire

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00839899
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : İSTİKLAL MAH. / SELİMİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Yayınlandığı Gazeteler

HAKİMİYET 19.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/56 Satış
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 09:30
Satış Yeri
:
Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No:Z18 Yeni Müzayede Salonu Karatay Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KONYA

SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2018/56 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Konya İli, Karatay İlçesi, İstiklal Mahallesi, 5327 Ada, 2 Parsel, B18 blok 1 kat 7 Nolu Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; Güney ve doğu cepheli mesken yaklaşık net 75,00 m2 alanlıdır. Mesken, antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan panel, balkon kapıları ve pencereleri PVC ve ısıcamlıdır. Kuru alanlar laminat, ıslak alanları seramik kaplıdır. Duvarları saten alçı üzeri plastik boyalı, salon ve diğer odaların tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır.Lavabo, wc ve banyo duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda Hilton lavabo ve klozet bulunmaktadır. Lavabosu Hilton lavabodur. Balkon tabanları seramik kaplı ve alüminyum doğrama korkulukludur. Mesken bireysel kaloriferlidir. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır. Mutfak balkonu pvc doğrama ile kapatılmış ve balkonda kombi bulunmaktadır. Ana yapı,bodrum, zemin, 3 normal katlıdır. Giriş kapısı demir doğrama,giriş katı taban ve kat sahanlıkları mermer kaplama, merdiven basamakları mermer kaplama, merdiven korkulukları demir doğramadan yapılıdır.Ana yapı ahşap çatılı, üzeri kiremit kaplı, dış cephesi sıvalı ve dış cephe boyalıdır.

Adresi : ÇataltömekMahallesi, Çevreyolu caddesiÜlkü Apartmanı No: 217Karatay / Konya

Yüzölçümü : 75 m2

Arsa Payı : 7/2400

İmar Durumu : Konut Alanı ve Trafo sahasına isabet etmektedir. E:1.20, H: 12.00, Bina Yüksekliği: 4 kat, Bina Derinliği.Yan Bahçe Mesafesi, Komşu Bahçe Mesafesi, Arka Bahçe Mesafesi belirtilmemiştir. Parsel imar parseli olup, parselin içindeki yapının ruhsat tarih sayısı 1999 D:8 olarak belirtilmiştir

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 19/09/2018 günü 09:30 - 09:35 arası

2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 09:30 - 09:35 arası

Satış Yeri : Konya Adalet Sarayı B Blok Zemin kat No:Z18 Yeni Müzayede Salonu Karatay Konya

-------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/56 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR