SİVAS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık 2+1 daire

SİVAS 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00825565
Şehir : Sivas / Merkez
Semt-Mahalle : ÇAYYURT MAH. / AYDOĞAN
: 80
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HADİSELERLE HAKİKAT 20.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.07.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Sivas Adliyesi Kat:2'de Satış Memurluğu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SİVAS
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sivas İli, Merkez İlçesi, Çayyurt Mahallesi, 1483 Ada, 6 Parseldeki Güneş Evler B blok 3. Normal kat, 23 nolu bağımsız bölümdür. 23 nolu bağımsız bölüm mesken olarak tapuda kayıtlıdır. Satış konusu taşınmazın eklenti kömürlüğü bulunmaktadır. Daire yaklaşık 30 yaşındadır. Parsel belediye hizmetlerinden tam olarak yararlanmaktadır. Şehrin her yönüne ulaşım imkanı vardır.Mevlana Mahallesi Yahya Yerlikaya Sokak üzerindedir. Satış konusu mesken 2 oda, 1 salon, 1 antre, 1 hol, 1 mutfak, 1 wc, 1 banyo, balkondan oluşmaktadır.Meskenin ısıtması kombili kaloriferdir. Mutfakta doğalgaz kullanılmaktadır. Duvarları ve tavanı saten alçı boyalıdır.Pencere doğramaları PVC ısıcamlı, doğramadır. Daire giriş kapısı çelik doğramadır. İç kapılar ahşap, oda zeminleri marley, salon zemini laminant parke kaplamadır. Mutfak ve ıslak mekân duvarları seramik kaplamadır. Mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolapları bulunmaktadır. Şehrin çarşı-ticaret merkezine, orduevi, jandarma binası, bankalar ve vilayet merkezinin olduğu bölgelere araçla 5 dakika mesafededir.
Yüzölçümü : Satışa konu mesken brüt 80 m2
Arsa Payı : 5/840
İmar Durumu : parsel ayrık nizam 6 kat imarlıdır.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Üçes Sağlık ve Teknik Malzemeleri A.Ş. Ye ait 19/07/2002 tarih 1937 yev.nolu 18.000,00 TL ipotek,Kamu Haczi ve İcra-i Haciz şerhleri vardır. (ipotek yükümlü olarak satılacaktır.)
1. Satış Günü : 31/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 28/09/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Sivas Adliyesi Kat:2'de Satış Memurluğu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126) e-imzalıdır
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR