KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararıyla satılık 120 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00720570
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : ERENLER MAH. / ERENLER
: 120
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

ANADOLU TELGRAF 19.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/122 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
230000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.02.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
22.03.2018 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU
2017/122 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İli, Karatay İlçesi, Erenler Mahallesi, 21098 Ada, 7 Parsel, 7. kat 14 Bağımsız Bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz; Kuzeydoğu, güney ve güney batı cepheli, yaklaşık brüt 140 m2, net 120 m2 alanlıdır. Mesken, antre, salon, üç oda, mutfak, banyo, lavabo ve wc ile 2 balkondan oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik, iç kapılar panel, balkon kapı ve pencereleri PVC ve ısı camlıdır. Kuru alanlar laminat, ıslak alanları seramik kaplıdır. Salon duvarları kağıt kaplı, asma tavanlıdır. Diğer odalarda yüzeyleri saten alçı sıva üzeri plastik boyalı, tavanları kartonpiyer yapılıdır. Mutfakta tezgahın altı ve üstünde dolapları vardır, dolaplar arası dekoratif kare seramik kaplıdır. Mutfak, banyo ve wc duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Banyoda hilton lavabo, klozet ve duşakabin bulunmaktadır. Balkon tabanları seramik kaplı ve alüminyum doğrama korkulukludur. Elektrik, su ve doğalgaz tesisatları vardır, ısıtma bireysel sistem doğalgazlıdır.
Adresi : Yediler Mahallesi, Kırbaşı Caddesi, No: 72/14 Karatay/Konya
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 115/1830
İmar Durumu : Karatay Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 20.10.2017 tarih ve E.12334 sayılı yazısı ekinde bulunan imar durum belgesine göre, parselin bulunduğu alanda yapılaşma koşullarının değiştirilmesi ile ilgili plan değişikliği Karatay Belediye Meclisince uygun görülmüş olup onay için Konya Büyükşehir Belediye Meclisine gönderilmiştir. Bu plan değişikliğinden önce taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında, konut alanında yer almaktadır. H:24,00 m olarak belirtilmiştir. Parsel imar uygulaması görmüş olup imar parseli konumundadır.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 07/02/2018 Çarşamba günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 22/03/2018 Perşembe günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Konya Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat KARATAY / KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/122 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/12/2017
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR