GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık tarla ve üzerindeki bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00715753
Şehir : Kocaeli / Gölcük
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / GÖLCÜK
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
148755 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.02.2018 10:00
Satış Yeri
:
GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GÖLCÜK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/9 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kocaeli ili, Gölcük ilçesi, Kavaklı Mahallesi, 470 ada, 8 Parselde kayıtlı, 318,50 m² yüzölçümlü taşınmaz tapuda tarla olup üzerinde 2 katlı eski bir bina bulunmaktadır. Taşınmazsahil caddesi, semt pazarı, adliye binası ve okula yakın, imar yollarına cepheli ve düz konumludur. Taşınmaz üzerindeki binanın dışı sıvalı, boyalı ve çatısı vardır. Her katta 3 oda, mutfak ve banyosu vardır. Her 2 katta da yaşanılmaktadır. Su, doğal gaz, elektrik,kanalizasyon vs tüm devlet hizmetlerinden faydalanır. Binada doğalgaz yoktur. Ulaşım sorunu yoktur.
Adresi : Kavaklı mah. Şehit Oktay Gümüş Cad. No:71 Gölcük/KOCAELİ
İmar Durumu : Ayrık Nizam, 2 katlı TAKS=0,40 ve KAKS=0,80 konut alanında
Kıymeti : KDV Hariç 148.755,00 TL (KDV oranı %18)
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 16/01/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GÖLCÜK SULH HUKUK MAHKEMESİ YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASI
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR