İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık daire (çoklu satış)

İNEGÖL (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00870389
Şehir : Bursa / İnegöl
Semt-Mahalle : ORHANİYE MAH. / İNEGÖL
Oda Sayısı : 1+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ GAZETE 01.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
55000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
11.12.2018 11:30
Satış Yeri
:
İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEGÖL
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye mh. 321 ada 9 parsel 3 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz 64,33 m² yüzölçüme sahip olup tapu niteliği meskendir. Taşınmazın bünyesinde yer aldığı bina, zemin kat ve normal 2 kattan ibaret toplam 3 katlı yapı olup, dış cephesi taraklı mozaik sıva ile kaplıdır. Normal 2. katta yer alan 3 bağımsız bölüm nolu mesken hol, 2 oda, mutfak, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Meskende oda zeminleri seramik, banyo ve wc zeminleri seramik, banyo ve wc duvarları yarıya kadar fayans, percere doğramaları pvc doğrama, kapıları yağlı boya ile boyalı eski tip ahşaptır. Mutfak kısmında mutfak dolabı ve granit mermer tezgahı bulunmaktadır. Mesken katı yakıtlı soba ile ısıtılmaktadır. Meskenin doğrama, kapı, sıva, seramik yer döşemeleri vitrifiye malzemeleri güncelliğini kaybetmiş olup, üzerlerinde deformasyon oluşmuştur. Mesken, yakın çevresi içinde günlük ihtiyaçların temin edilebileceği market, kasap, manav gibi dükkanların yanı sıra Belediyeye ait Çardak Dinlenme Tesislerine çok yakın bir noktada bulunmaktadır.
Adresi : Orhaniye Mh. Bircanlar Sk. No:25 kat:2 İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 64,33 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1 000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı içerisindedir. Konut alanı, bitişik nizam 3 kat, arka bahçe 2,00 mt, ruhsat aşamasında zemin etüdü ve otopark şartı aranacakdır. 1/1 000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı hükümleri ve Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 55.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu Bursa ili İnegöl ilçesi Orhaniye mh. 321 ada 9 parsel 1 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz 64,33 m² yüzölçüme sahip olup tapu niteliği meskendir. Taşınmazın bünyesinde yer aldığı bina, zemin kat ve normal 2 kattan ibaret toplam 3 katlı yapı olup, dış cephesi taraklı mozaik sıva ile kaplıdır. Zemin katta yer alan 1 bağımsız bölüm nolu mesken hol, 2 oda, mutfak, banyo ve wc'den oluşmaktadır. Meskende oda kapıları eski tip ahşap kapı, oda zeminleri laminat parke, perceleri pvc doğrama, banyo ve wc zeminleri seramik, banyo ve wc duvarları ise yarıya kadar fayanstır. Banyo ve wc arasında ortak bir lavabo kısmı bulunmaktadır. Meskenin iç sıvıları çimento harçlı düz sıvalı ve boyalıdır. Mutfak kısmında mutfak dolabı ve tezgahı bulunmaktadır. Mesken doğalgaz kombi sistemi ile ısıtılmaktadır. Meskenin doğrama, kapı, sıva, seramik yer döşemeleri vitrifiye malzemeleri güncelliğini kaybetmiş olup, üzerlerinde deformasyon oluşmuştur. Mesken, yakın çevresi içinde günlük ihtiyaçların temin edilebileceği market, kasap, manav gibi dükkanların yanı sıra Belediyeye ait Çardak Dinlenme Tesislerine çok yakın bir noktada bulunmaktadır.
Adresi : Orhaniye Mh. Bircanlar Sk. No:25 zemin kat İnegöl / BURSA
Yüzölçümü : 64,33 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : 1/1 000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı içerisindedir. Konut alanı, bitişik nizam 3 kat, arka bahçe 2,00 mt, ruhsat aşamasında zemin etüdü ve otopark şartı aranacakdır. 1/1 000 Ölçekli İnegöl Revizyon Uygulama İmar Planı hükümleri ve Plan notlarına uyulacaktır.
Kıymeti : 60.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 12:00 - 12:05 arası
2. Satış Günü : 11/12/2018 günü 12:00 - 12:05 arası
Satış Yeri : İNEGÖL SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR