POLATLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık daire

POLATLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00873705
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : MEHMETAKİF MAH. / POLATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 111
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POLATLI POSTASI 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/19 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
145000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliye SarayıSatış Solunu 1. Kat No:104

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/19 SATIŞ
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Ankara ili Polatlı ilçesi Mehmet Akif Mahallesi 2494 ada 1 parselde bulunan Ankara Kuzey Polatlı 1. Etap Toki Konutlarının C1-2 Blok, birinci kat, 6 numaralı dairesidir. Altyapı sıkıntısı yoktur, Bina Bayındırlık ve İskan Bakanlığı kriterlerine göre 4. sınıf A grubu yapılardandır. caddenin yol kaplaması kilitli taştır. Bina betonarme tarzda ayrık nizamda 10 katlı olarak inşa edilmiştir. 40 daireden oluşmaktadır. Merdivenleri mermer ile kaplıdır. Merdiven duvarları plastik badanalıdır. çift asansörlü ve yangın merdivenlidir. Bina yaklaşık 10 yıllıktır. Daire mimari birinci katta bulunan ve güneye ve doğuya bakan dairedir. 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, tuvalet ve balkondan oluşmaktadır. iç kapıları amerikan doğramalıdır. Dairenin ıslak zeminleri seramik ile kaplıdır. diğer zeminleri laminat parke ile kaplıdır. Tuvalet, mutfak ve banyo duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Tuvalet ve banyo tavanlarında metal asma tavan vardır. Banyoda duşa kabin, klozet ve banyo dolabı vardır. Mutfakta granit tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Daire merkezi ısı pay ölçerli sistem ile ısınmaktadır. Doğalgazı bağlıdır. Daire yaklaşık brüt 111 m² alana sahiptir.
Yüzölçümü : 111 m²
Arsa Payı : 140/39648
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliye SarayıSatış Solunu 1. Kat No:104 -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında teminat vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/19 Satış sayılı dosya numarasıyla satış memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR