BALIKESİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık daire

BALIKESİR 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861931
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / PLEVNE
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3 satış
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.10.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/3 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Altıeylül İlçe, Bahçelievler Mahallesi,8534 Ada, 10 Parsel,zemin 2 nolu Nolu Bağımsız Bölümün kayıtlı olduğu 8534 Ada 10 Parsel arsa vasfında olup, yüzölçümü 353,30 m² dir, parsel üzerindeki bodrum kat, zemin kat ve üzeri 2 kattan oluşan binada kat irtifakı kuruludur, satılacak olan zemin kat 2 nolu bağımsız bölümün arsa payı oranı 31/202 dir, mesken niteliğinde ve kömürlük eki bulunmaktadır. Taşınmazın üzerinde bulunduğu parsel Altıeylül ilçesi 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave uygulama imar planındadır, ayrık nizam olup 3 kata müsadelidir. Ön bahçe mesafesi ve komşu mesafe 3,00 m dir. Azami bina sahası oranı %40 tır, konut alanı içerisindedir. Taşınmazın bulunduğu bölge şehrin gelişmiş yerleşim bölgesi olan Bahçelievler Mahallesi içerisindedir, bu bölge yol, su, elektrik, doğalgaz gibi altyapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır, şehir merkezine ulaşım toplu taşıma araçları ile sağlanır durumdadır. Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde bodrum kat, zemin kat ve zemin üstü 2 kattan oluşan apartman yaklaşık 17 seneliktir, asansörsüzdür, her katta 2 adet daire bulunmaktadır, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.2 nolu bağımsız bölüm, bodrum kat, zemin kat ve üzeri 2 kattan oluşan apartmanın zemin katında olup, arka bahçeye ve yan bahçeye bakmaktadır.Daire 2 oda salon, kiler, mutfak, banyo ve wc den oluşmaktadır. Alanı yaklaşık 75 m² civarındadır, binanın arka cephesinde dairenin salonuna bakan bir adet balkonu bulunmaktadır, dair içerisinde kiler hariç bütün mahallerin yerleri seramik ile kaplı, kilerin yerleri marley ile kaplıdır, duvarlar normal sıvalı üzeri plastik boyalıdır. Kapı doğramaları ahşap, pencere doğramaları plastiktir. Daire giriş kapısı ahşap olup, ısınma doğalgaz kombi sistemi ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 353,30 m2
Arsa Payı : 31/202
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon ve ilave uygulama imar planındadır, ayrık nizam olup 3 kata müsadelidir. Ön bahçe mesafesi ve komşu mesafe 3,00 m dir. Azami bina sahası oranı %40 tır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : BALIKESİR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR