ANTALYA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık daire

ANTALYA 5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860410
Şehir : Antalya / Muratpaşa
Semt-Mahalle : DEMİRCİKARA MAH. / GENÇLİK
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA HİLAL 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.10.2018 16:00
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 16:00
Satış Yeri
:
ANTALYA 5 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/11 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa konu 5626 Ada 2 nolu parsel 3 kat 11 nolu bağımsız bölüm Antalya İli Muratpaşa İlçesi Demircikara Mahallesi (kaydında)adresinde kaim olup,3+1 olup, Salon zemini ahşap parke, odalar marley, mutfak, hol ve balkon zemini ile ıslak hacimler taban-duvar-seramik kaplıdır, mutfakta alt-üst ahşap dolaplar, mermerit tezgah vardır, banyoda küvet, klozet ve lavabo, WC'de alaturka hela taşı ve lavabo vardır, İç kapılar kontraplak kapıdır, pencereler ahşap, giriş kapısı çelik kapıdır, Pencerelerde panjur vardır, iç duvarları sıvalı ve boyalıdır, Banyo ve WC tavanında PVC lambri tavan vardır, Daire, elektrik, su, klima tesisatı olup tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Yeşilbahçe Mah.Savaş Caddesi Sistem Apt.No:15/11 Muratpaşa Antalya
Yüzölçümü :811,00 M2 Arsa Payı : 6/56
İmar Durumu : Demircikara Mahallesi 5626 Ada 2 ve 3 nolu parseller 1/100 ölçemli uygulama imar planında konut kullanımında olup, inşaat durumu ayrık nizam 4 kat TAKS :0,20, KAKS 0,80 yapılaşma koşullarına sahiptir
Kıymeti : 320.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında Mevcuttur
1. Satış Günü : 26/10/2018 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA 5 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR