SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık daire

SAMSUN 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859861
Şehir : Samsun / İlkadım
Semt-Mahalle : KILIÇDEDE MAH. / İSTASYON
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HEDEF HALK 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/38 Ort.Gid.Satış
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMSUN
1.SULH HUKUK MAHKEMESİ

SATIŞ MEMURLUĞU SAYI : 2017/38 Ort.Gid.Satış

GAYRİMENKULAÇIK ARTIRMA İLANI
Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğundan;
Satılmasına karar verilen gayrimenkulün cinsi, kıymeti, adedi, evsafı:
Samsun İli, İlkadım İlçesi, Kılıçdede Mahallesi, Ada : 7926, Parsel : 2 de kayıtlı bulunan 496,31 m2 arsada bodrum üzerine 4 katlı sekiz daireli kargir apartmanın 3.katında bulunan 160/1600 arsa paylı 7 bağımsız bölüm numaralı mesken 120.000,00.- TL muhammen bedelle satılacaktır.
Meskenin bulunduğu apartman Yunus Emre sokağına cephelidir, doğusunda Kazım Karabekir Caddesi, batısında Muhittin Özkefeli Bulvarı bulunmaktadır, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır, ticari faaliyetlerin ve konutların yoğun olduğu bölgede bir bölgede bulunmaktadır, apartmanın dış kapısı ferforje demir doğramadır, bütün katlar konut olarak kullanılmakta olup apartmanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Bürüt 110 m2 olan mesken giriş holü, mutfak, salon, salona bitişik oturma odası, 2 yatak odası, banyo, tuvalet ve 2 balkondan oluşmaktadır, meskenin bütün odalarının zemin kaplamaları sökülmüş ve brüt beton halinde bulunmaktadır, pencere doğramaları ahşaptır, balkon kapıları hariç iç oda kapılarının kasaları dahil tamamı sökülmüştür, duvar ve tavan yüzeylerinin bir kısmı sıvalı ve boyalı, bir kısmı ise duvar kağıtlıdır, mutfak dolabı sökülmüş olup yerinde mevcut değildir, banyo ve tuvalet vitrifiye elamanları sökülmüş olup duvarların bir kısmı seramik kaplamadır, meskenin bu hali ile kullanılması mümkün değildir,oldukça yıpranmış olup zaman içerisinde tadilat ve onarım yapılmamıştır, meskende yıpranma % 50 dir, daire giriş kapısı ahşaptır, apartmanda dağalgaz bulunmakta ancak meskende münferit kombi ve petek bulunmamaktadır, keşif anında balkon kapıları açık bulunan meskeni güvercinler barınak olarak kullanmaktadırlar.
Satış Şartları:
1.Satış 02/11/2018 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin % 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa 28/11/2018 günü 14.00-14.10 saatleri arasında Samsun 1. Sulh Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda ikinci açık artırma yapılacaktır. Birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerinin % 50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Elektronik ortamda teklif vereceklerin teminatını Vakıflar BankasıTR930001500158007300706469 numaralı hesaba yatırmaları gerekmektedir.
2.Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin %20’si nispetinde pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Hissesi % 20 den az olan hissedarlarda ihaleye katılabilmek için hissesi ile % 20 arasındaki kısım için aynı işlemi yapmaları gerekmektedir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir, satıcılara ait olan tellaliye harcı dağıtım tablosunda hisseleri oranında taraflara yükletilmek üzere ihale sonrası alıcı tarafından yatırılacaktır, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3.İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin ( * ) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özelliklefaiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile ( 15 ) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır, aksi taktirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4.Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanunun 133.maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5.Şartname ilan tarihinden itibaren herkesi görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilecektir.
6.Satışa iştirak edenleri şartnameyi görmüş ve münderecatının kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/38 Ort.Gid.Satış sayılı dosya numarasıyla dairemize başvurmaları ilan olunur.04/09/2018( İ.F.K. 126 ) Satış Memuru (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR