BÜYÜKÇEKMECE 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00848347
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 2+1
: 71
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 04.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
385000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri: İstanbul İl, Büyükçekmece İlçesi, Merkez Mahallesi, 453 ada, 5 parsel numaralı, 624,86 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki, zeminde “Konak Apartmanı” olarak adlandırılmış binanın, B girişinde, 1. katta, 360/6650 arsa paylı, 7 numaralı taşınmazıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Büyükçekmece İlçesi, 19 Mayıs Mahallesinde, Gazhane Sokak ile 4. Bahçe Sokağın kesiştiği noktada yer almaktadır.Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. D 100 karayoluna yakın ve yürüme mesafesinde olduğundan toplu taşım araçlarıyla geniş ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine, banka şubelerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde konut ve ticaret + konut nitelikli yapılar, Zübeyde Hanım Parkı, okul ve camiler bulunmaktadır.Bina B.A.K tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında kıymet takdirine konu taşınmazların yer aldığı binanın 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. inceleme günükapı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle iç mekan özellikleri çevreden sorularak, mimari şekli ve alanı ise ilgili Belediye’deki projesi incelenerek belirlenmiştir. Taşınmazda oturanın olmadığı belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre; antre + koridor, salon, mutfak, 2 adet oda, banyo + wc ve 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapılar ahşap pres, pencereler pvc den mamul çift camlıdır. İncelenen projesine göre net 71,20 m2 dir. Bu taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcut olup ısınma sistemi buna uygun kombi sistemdir.

İmar Durumu : ikiz nizam, H: 12,50 M, TAKS: 0,40, konut alanında kaldığı, plan notu tadilat paftasında “Yapı nizamı ayrık ve ikiz olarak tanımlanmış parsellerde açık ve kapalı çıkma yapılamaz. Bu alanlarda taban alanı katsayısı parsel alanının % 10 u oranında arttırılacaktır.” hükmünün bulunduğu anlaşılmaktadır.

Kıymeti : 385.000,00 TL KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 04/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR