AFYONKARAHİSAR 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık bahçeli kargir bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00806905
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : KARAMAN MAH. / ÇARŞI
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 20.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1606020 TL
Birinci Satış Günü
:
27.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar-Merkez-Karaman Mah. 356 ada 50 parsel sayılı bahçeli kargir ev vasıflı taşınmazın yapılan kıymet takdirinde; Afyonkarahisar İl Merkezinin mutena ve merkezi yerlerinden DervişpaşaMahallesi sınırları içerisinde olup, Gazlıgöl caddesine 150 m, Atatürk Bulvarına 200 m, Yeşilyol caddesine 220 m mesafe olduğu, civarında Hoca Ahmet Yesevi İlkokulu, Hastane Cami, Orman İşletme Müdürlüğü gibi resmi kurumlar yer aldığı, ulaşım sorunu olmayıp şehrin ana arter caddelerine yürüyüş mesafesinde oltduğu belirlenmiştir. Taşınmaz arsasının üzerinde bodrum katı ve 3 adet normal kat daireden oluşan betonarme bina bulunmaktadır. Binanın; dış cephesi sıvalı ve boyalı, çatısı ahşap taşıyıcı üzeri kiremit kaplamalı, katlara çıkış merdivenleri ve ara sahanlıklar mozaik kaplamalı ve demir korkulukludur. Bina geneli itibariyle, 30 yaş üzeri dönemin şartlarında yapılmış malzeme ve işçilik kalitesi olan yıpranmış bir bina olupyol cephesinde bahçesi bulunmaktadır.Binada bulunan daireler brüt 150 m2 alanlı olup aynı tip yapılmıştır. Dairelerde ikamet edildiği, salon, antre, 2 oda, mutfak, banyo ve tuvaletten oluştukları tesbit edilmiştir. Binanın elektriği suyu bulunduğu ve Afjet ile ısınmanın sağlandığı belirlenmiştir.
Adresi : Dervişpaşa mahallesi Dr. Mahmut Hoca Caddesi No: 18Afyonkarahisar
Yüzölçümü : 616,80 m2
İmar Durumu : imar planında konut kalmaktave ayrık nizam 4 kat %40 inşaat müsaadelidir.
Kıymeti : 1.606.020,00 TL
KDV Oranı : Yasal KDV
Kaydındaki Şerhler : Kayıttaki gibi
1. Satış Günü : 27/06/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat Merkez / Afyonkarahisar
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR