İSCEHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık ahşap ev, samanlık, ahır ve avlu

İSCEHİSAR SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00811902
Şehir : Afyonkarahisar / İscehisar
: 498
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 31.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
84333 TL
Birinci Satış Günü
:
03.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
ADLİYE POLİS NOKTASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSCEHİSAR
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Afyonkarahisar İl, İscehisar İlçe, 17141 Parsel, Kavak Mah. Mahalle/Köy, Tazınmaz Niteliği: Ahşap ev samanlık ahır ve avlu. Taşınmaz üzerinde 9,69m*11,22 m ebadında yaklaşık 108,72 m2 inşaat alanlı taş duvarlı içi ve dışı çamur sıvalı, üzeri ahşap döşeme tavan ve kiremit çatıörtülü ahşap çatılı evin giriş holünde mutfak yine holün sağ ve solunda toplam 4 odanın mevcut olduğu pencereleri ve kapılar ahşap doğrama olan evin zemininin toprak olduğu, mutfak olarak kullanılan kısımda tezgah mermer ve mutfak dolabı ve rafları yoktur. Güneş enerji sistemi kurulu evin elektrik ve suyunun mevcut olduğu, halen kullanlan yapının 50 yıllık olduğu belirlenmiştir. Evin girişinin karşısında tek katlı çamur harçlı taş duvar üzeri ahşap döşeme ve toprak örtülü teras çatılı, toprak yükünden deforme olup kısmen çökmüş ekonomik değeri olmayan basit bir yapı mevcuttur. Avlu içerisinde 1,95m2 wc olarak kullanılan basit bir yapı mevcuttur. 10-15 yaşlarında 2 kayısı 1 kiraz5-10 yaşlarında 1 servi 1 kayısı 1 elme 2 omca vardır. Taşınmazın imar planı icerisinde ayrık 2 katlı imar izinli 8 m lik yola cepheli taşınmaz olduğu, geometrik yapısı çeşitlilik arz eden taşınmazın zeminin düzgün olduğu ilçe merkezine, eğitim ve ticari alış veriş ve işyerlerine, belediye hizmet binasına eğitim ve kamu kurumlarına yürüyüş mesafesindededir. Mevkii ve konumu ile geometrik yapısı, herhangi bir ulaşım ve altyapı sorununun bulunmamaktadır. Tek katlı ev 8.700,00 tl basit wc: 173,00 tl Ağaç değeri 760 tl Arsa değeri 74.7000,00 tldir.
Adresi : İscehisar / AFYONKARAHİSAR
Yüzölçümü : 498,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İscehisar Belediyesi imar planında kalmakta olup, ayrık nizam iki katlı inşaat izinlidir.
Kıymeti : 84.333,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 03/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : ADLİYE POLİS NOKTASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR