BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık 80 m2 daire

BURSA 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874314
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : TUNA MAH. / KÜPLÜPINAR
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2017/25 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
BURSA 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/25 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa Konu Birsa ili Osmangazi İlçesi Tuna Mahallesi 1753 Ada 9 Parsel sayılı taşınmaz olup, 20/114 Arsa Paylı Betonarma İnşaat tarzında yapılmış Zeminde Dükkan, 1,2,3 katlı olmak üzere toplam 4 katlı bina olup satışa konu daire,. 8 Kapı Numaralı,3 Kat 4 nolu Bağımsız bölümlü dairedir. Daire 80 m2 oturma alanlı, hol, 2 oda, Mutfak, banyo , tuvalet, teras mahallerinden ibaret olup, Betonarme inşaat tarzında yapılmış, dış cephesi Kale terasit sıvalı, bina içi mirdivenler Dökme Mozaik kaplama, bina giriş kapısı demir doğrama olan daire, çevresi 3-4 katlı binalar ,Şehir merkezine uzak , ulaşımı kolay, Kamu kurum ve kuruluşların al ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Tuna Mahallesi Denizciler Caddesi Kat 3, No:8-Osmangazi
Yüzölçümü : 114 m2
Arsa Payı : Paylı Mülkiyet
İmar Durumu : Kentsel Dönüşüm Sağlıklaştırma Projesi Yalova Yolu Güzergahı Uygulama İmar Phlanı Kapsamında kalmakta iken; Büyükşehir Belediye Meclisinin 15/11/2007 gün ve 720 Sayılı Kararı ile Kentsel Dönüşüm ve Gelişim alananda kalmaktadır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 23/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Bursa 4.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR