İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık 3+1 daire

İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862797
Şehir : İstanbul
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Banyo Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/40 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
920,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 11:40
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 11:40
Satış Yeri
:
ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL ANADOLU (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/40 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 1437 Ada, 115 Parsel, Sahraicedit Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Binanın tapu kayıtlarında arsa olarak gözükmesine rağmen, aslen yapılan incelemede, binanın Kadıköy Belediyesince ruhsatlandırıldığı, bina Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, Mimar ve Mühendislik Hizmetlerinin Bedellerinin belirlenmesinde kullanılacak 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetleri hakkında hazırlanmış tebliğe göre IV-A sınıfı yapılar içinde gözükmekte olduğu, binaya ait yıpranma oranının olmadığı tespit edilmiştir. Binanın iki bodrumu müştemilat alanları ve kapalı otopark, sığınak alanlarından zemin normal katların ise mesken olarak planlandığı, her katta üç adet dairenin olduğu tespit edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede inşaat çalışmalarının devam etmekte olduğu, kaba inşaatının bitmiş, ince inşaat faaliyetlerinin hızla devam ettiği gözlenmiştir. Yerinde inşaat firması ile yapılan görüşmede her ne kadar tapu kayıtlarında gözükmese de, davalı ve davacıların söz konusu hissesinden kaynaklanan taşınmaza karşılık gelen dairenin 3. Kat 9 nolu daire olduğu tespit edilmiştir. Söz konusu 3. Kat 9 nolu daire girişte bir hol, hole açılan balkonlu salon, balkonlu mutfak ile biri ebeveyn banyolu üç yatak odası banyo ve tuvalet mahallerinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire net 100 m2 yüz ölçümlüdür. Yapılan incelemede yer döşemelerinin, kapı ve pencerelerin, dolapların, banyo duş ve evye tesisatının olmadığı tespit edilmiştir. Bu hali ile dairenin %80'nin bitmiş olduğu, ancak %20'lik kısmın halen inşaat aşamasında olduğu tespit edilmiştir.
Adresi : İstanbul İl, Kadıköy İlçe, Sahraicedit Mahalle, Atatürk Sok., No:60, 3. Kat, D:9
Yüzölçümü : 100 m2
İmar Durumu : 115 parsel sayılı yer, 11/05/2006 t.t.'li 1/1000 ölçekli uygulama imar planı, plan notu tadilatları ve lejandı değişikliğine göre Yençok:15 kat, MaxKaks:2,07, MaxTaks:0,35, ayrık nizam "ticaret+konut alanında" kalmaktadır.
Kıymeti : 920.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/40 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR