İSTANBUL ANADOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Mahkeme kararı ile satılık 144 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00853630
Şehir : İstanbul / Üsküdar
Semt-Mahalle : BULGURLU MAH. / BULGURLU
: 144
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 17.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/34 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
600000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2018 10:20
İkinci Satış Günü
:
30.10.2018 10:20
Satış Yeri
:
ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/34 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Bulgurlu Mahalle/Köy, 1893 Ada, 30 Parsel, 93/766 arsa paylı, 6 Nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Dairenin onaylı projesinde dubleks daire olarak gözüken birbirleri ile içerden geçişin sağlandığı holde bulunan merdivenin kaldırılıp alt ve üst dairelerin birbirinden ayrı bağımsız bir şekilde iki daireye dönüştürüldüğü tespit edilmiştir. Onaylı projesinde daire normal katta girişte bir antre, daireye girişte hol, hole açılan sağda bir oda, karşısında, balkonlu oda, sağda mutfak, salon ile hole açılan bir yatak odası ve banyo mahalleri şeklinde olduğu tespit edilmiştir. Üst katta ise bir giriş holü, iki yatak odası, mutfak ve teras mahallerinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Döşemeler ıslak zeminlerde, hol ve mutfakta karo seramik kaplama olup, salon ve diğer odalar parke kaplamadır. Mutfaklarda tezgah altı üstü dolapları, banyoda, klozet, lavabo ve duşakabin vardır. Daire normal katta 87 m2 olup çatı arasında net 57 m2 yüz ölçümlüdür. Daire toplamda net 144 m2 yüz ölçümlüdür. Daire brüt 173 m2 yüz ölçümlüdür. Bina vasatın altında malzeme ve işçilikte inşa edilmiş olup, binada su, elektrik, asansör ve kalorifer tesisatları vardır. Isınma sistemi doğalgaz kombidir. Bina her türlü belediye hizmetlerinden istifada eder konumda olap ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Bulgurlu Mahalle,Karlıdere Cad., No:41, 3. Kat, D:6
Yüzölçümü : 144 m2
Arsa Payı : 93/766
İmar Durumu : 30 parsel sayılı yer, 11/08/1998 t.t.'li 1/1000 ölçekli üsküdar bulgurlu-kısıklı uygulama imar planında; 2. Ve 3. Derece kentsel ve bölgesel iş merkezleri plan bölgesinde, kullanım amacı meskün konut alanı olarak belirtilmiş olup yapı nizamı ikiz nizam olarak ve taks:0,45 olarak belirtilmiştir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/10/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/10/2018 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI B BLOK -4 KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/34 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR