YOZGAT SULH HUKUK MAHKEMESİ

Mahkeme kararı ile 2+1 daire satılacaktır

YOZGAT SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862999
Şehir : Yozgat / Merkez
Semt-Mahalle : YUKARINOHUTLU MAH. / YOZGAT
: 110
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2018/8 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
188,865 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
16.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
Yozgat Adliyesi Zemin Kat Satış Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YOZGAT

(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/8 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat merkez Yukarınohutlu mahallesi 2.mınrtıka keltepi mevkii 66 Ada 130 Parselde kayıtlı 425,00m2 Arsa olarak tapu kaydında gözüksede üzerinde 3 katlı betonarme apartman bulunmaktadır.Orhangazi sokak üzerinde Çatak mezarlığının 150m batısında Leman Ala İ.Ö.Okulunun 400 m kuzeybatısında Mutafoğlu mahalle caminin 375m kuzeybatısında konumludur.Yaklaşık %4 eğimli ars durumundadır.Parsel elektrik su vb bütün alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Parsel üzerinde 1 zemin kat ve 1 normal kat olmak üzere toplam 3 kattan oluşan betonarme yapı bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemelerde katların her 1 inde 1 er adet mesken olduğu görülmüştür.Taşınmazın bodrum katında konumlu olan meskenin 609m2 zemin ve 1 normal katında bulunan meskenin ise 110m2 alana sahip oldğu tesbit edilmiştir.Zemin ve 1 normal katta aynı mumari özellikleri sahip 3 oda 1 salon antre mutfak wc ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır.Zemin katta konumlu olan meskenin mutfak hacminin zemini laminant parke kaplı diğer hacim zeminleri ise şap beton kaplıdır.Mutfak dolabı mevcut olup mutfak tezgahı bulunmaktadır.Meskenin iç kapıları ahşap camlı olup dış kapısı çelik kapıdır.Taşınmazın pencere doğramaları ahşaptır.Isınma sistemi katı yakıtlı soba ile sağlanmaktadır.Taşınmazın bodrum katı ilgili projesine göre kömürlük olup toprak kotu altında olması gerekirken toprak kotu üzerinde inşa edilmiş olup mesken olarak kullanılmaktadır.Taşınmaz 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve wc hacimlerinden oluşmaktadır.Mesken hacminin zemini laminant parke kaplı duvarları boyalı iç kapıları ve pencere doğramaları ahşap doğrama dış kapısı demir doğramadır. Mutfak dolabı ve tezgah bulunmakta olup ısınma katı yakıtla soba ile sağlanmaktadır. (Parsel üzerinde 1 Ceviz,4 Badem,1 Vişne,6 Erik,1 Kayısı ve 1 Ayva ağaçları bulunmaktadır.Ağaçların toplam değeri 865,00 TL dir)
Yüzölçümü : 425,00 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu : Yozgat imar planı içesinde ve ayrık nizam 2 kat Tks 0,35 Kasks 0,70 yapılaşma şartlarına haiz olan konut alanı içesinde konumludur.Parselin yol yeşil lan vb kamusal alanlara terkinin olmadığı tespit edilmiştir.Ancak parselin yola cephesinin olmaması nedeniyle tek başına yapılaşma şartı bulunmamaktadır.
Kıymeti : 188.865,00 TL(188.000,00 TL+ 865,00 TL ağaçların bedeli)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 16/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Yozgat Adliyesi Zemin Kat Satış Odası -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR