LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz/Yılmaz Mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01053888
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : YILMAZ MAH. / LÜLEBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 23.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2864 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,740 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2019/2864 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 238 Ada, 4 Parsel, YILMAZ Mahalle/Köy, --- Mevki, Blok/Kat/Giriş-BBNo:-/ZEMİN/-1 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz Sakarya sokak ile Nalbant 2. Sokak kesişimindedir. şehir merkezinin 570 m kuzeyinde yer almaktadır. her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır. taşınmaza yakın yerler, Çarşı konakları sitesi, okandeniz un fabrikası, 80. yıl ortaokulu ve Atatürk lisesi bulunmaktadır. 238 Ada 4 parsel numaralı 407,00 m2 alanlı arsa vasıfla ana taşınmaz üzerinde bodrum+zemin+4 normal katlı olarak inşa edilmiş, Hilal Apartmanı olarak adlandırılmış bina bulunmaktadır. Binanın bodrum katında ortak alanlar, zemin ve normal katlarında her katta 4'er adet bağımsız bölüm bulunmakta olup toplamda ise 20 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Bina dış cephesi mantolama üzeri dış cephe boyalıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Konut binanın zemin katında yer almakta olup, bina girişine göre sol-yan ön tarafta yer almaktadır. 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc, antre ve balkondan ibaret olup, yaklaşık 90 m2 net brüt 102,00 m2 kullanım alanlıdır. iç mekan kapıları ahşap doğrama pencereleri ve balkon kapıları pwc dir. salon ve odalar laminant parke kaplama, mutfak, antre ve ıslak zeminler fayans kaplamadır. mutfak dolabı ve tezgahı var, banyoda vitrifiyeler bulunmaktadır. Isınma sistemi doğal gazlıdır.

Adresi : Yılmaz Mahallesi, Nalbant 1.Sokak, No:1 Hilal Apartmanı, K:Zemin, D:1 Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüz ölçümü : 407,00 m2
Arsa Payı : 20/407
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam, Konut alanı
Kıymeti : 130.740,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI 1. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2864 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR