LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lüleburgaz / Kurtuluş Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962545
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / LÜLEBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/161 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
314,614 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
2. İCRA DAİRESİ
2018/161 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İli, Lüleburgaz İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, 1325 Ada, 2 Parsel no da tapuya kayıtlı, B Blok, 3.Kat, 15 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, mesken niteliğindeki taşınmazın tamamı satılacaktır. Hali hazırda taşınmaz Kurtuluş mahallesi sınırlarındadır. Şehir merkezine 2007 m uzaklıktadır. Ulaşım minibüs hatlarıyla ve özel araçlarla sağlanmaktadır. Özgürlük caddesine ve Eskibedir Caddesine cephesi bulunmaktadır. Eskibedir caddesinden güney yönde 50 m uzaklıkta Yeni Hükümet Konağı Binası bulunmaktadır. Çevresinde birçok lüks konut projeleri vardır. Ana binanın çatısı marsilya tipi kiremit ile kaplıdır. Dış cephe duvarları sıvalı ve boyalıdır. Daire 3 oda 1 salon, mutfak, banyo ve koridordan oluşmaktadır. Yüz ölçümü 120 m2 'dir. Ana binanın güneydoğu cephesinde yer almaktadır. Daire giriş kapısı çelik, pencere doğramaları PVC 'dir. Odaların zemin kaplamaları laminant, ıslak zeminler ve koridor kaplaması seramiktir. Duvarlar boyalıdır.
Adresi : Kurtuluş mah. Özgürlük cad. No: 72 B Blok No: 15 Lüleburgaz
İmar Durumu : Lüleburgaz belediyesi İmar bölümünden alınan belgeye göre ayrık nizam , 4 katlı, % 25 taan alanlı, konut bölgesi İmar Plan Fonksiyonuna sahiptir. Taşınmaz her türlü alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 314.614,69 TL,

KDV Oranı : %1,

Yüz ölçümü : 120 m2 ,

Arsa Payı : 25/800
1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası,

2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2.İcra Müdürlüğü - Lüleburgaz Adalet Sarayı Zemin Kat LÜLEBURGAZ / KIRKLARELİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR