LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Lapseki'de bahçeli kargir 2 katlı ev mahkemeden satılıktır

LAPSEKİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891889
Şehir : Çanakkale / Lapseki
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
231,308 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/2
SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Çanakkale ili, Lapseki ilçesi, Umurbey Beldesi, Hüdavendigar Mevkii, 138 ada 2 parselde kayıtlı 180,18 m2 miktarında bahçeli kargir 2 katlı ev vasfında taşınmaz olup, yapının zemin katında binaya girişte sağ tarafta 20m2 alanlı ve depo olarak kullanılan alan ve 85 m2 alanlı mesken bulunmaktadır. Meskenin zeminleri parke, iç kapıları ahşaptır. pencere doğramaları PVC'dir. Üst katta 100 m2 kullanım alanına sahip mesken bulunmaktadır. Kapılar ahşap, pencereler PVC, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Bina dış cephesi boyalı olmayıp kaba sıva halindedir. Bina içi zeminlerin ve merdivenlerin kaplaması ve korkuluğu bulunmamaktadır. Binanın çatısı mevcuttur.
Adresi : Umurbey Beldesi Lapseki / ÇANAKKALE
İmar Durumu : Umurbey Belediye Başkanlığının cevabı yazısında, bitişik nizam 3 kat imarlı olduğu bildirilmiştir
Kıymeti : 231.308,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : 06.02.2007 Tarihli Bakanlar Kurulu Kararına istinaden yabancı gerçek kişilere ve tüzel kişilere satılamaz. Sınırlı ve aynı hak tesis edilemezşerhi, 2565 Sayılı Kanunun 28.Maddesi gereği belirtilen alan içeresinde kalmaktadır, ve iş bu parsele aynı ada 3 nolu parselde bulunan bina 1,71 m2 lik miktarda tecavüzlüdür, şerhleri mevcuttur.
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ MAHKEMELER YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ ODASINDA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR