ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Lalahan-İstasyon Mahallesi'nde müstakil konut müştemilatı ile icradan satılıktır

ANKARA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888723
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : LALAHAN MAH. / LALAHAN
Oda Sayısı : 2+1
: 489
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/11391 ESAS
Muhammen Bedeli
:
237,925 TL
Birinci Satış Günü
:
07.12.2018 10:05
İkinci Satış Günü
:
04.01.2019 10:05
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
10. İCRA DAİRESİ
2016/11391
ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Mamak ilçesi Lalahan-İstasyon Mah. 14 ada 5 parsel 489 m² arsa nitelikli taşınmaz, dosyamız borçlularına her birinin taşınmazdaki hissesi 1/4 dür, toplamda dosyamızda 4 borçlu bulunmaktadır, roketsan lalahan tesislerinin yaklaşık 500 m güneydi lalahan stadyumunun 300 m kuzeyinde ve ankara-kırıkkale yolunun 1100 m kuzeyinde yer almaktadır, 300 m mesafesinde otobüs durağı olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır, belediyenin bütün hizmetlerinden faydalanmaktadır, DOP kesilmiş imar parselidir, arsanın üzerinde 37 nolu ev bulunmaktadır, ayrık nizamda inşaa edilmiştir, bodrum+zemin kattan oluşmaktadır, bodrum katta 1 daire zemin katta 2 daire olmak üzere 3 bağımsız bölümü bulunmaktadır, yaklaşık 15 yıllık binadır, belediyenin bütün hizmetlerinden yararlanmaktadır, 2 oda, salon, mutfak, banyo,wc, antre ve 1 balkon mahallerinden oluşmaktadır, toplam inşaat alanı bodrum kat 85 m² giriş kat 150 m² olmak üzere toplam 235 m²'dir, evin arka bahçesinde inşaat alanı 64 m² depo-ahır-kümes mevcuttur, çeşitli meyve ağaçları toplam 6 adet mevcuttur.
Adresi : Lalahan-istasyon mah.Yıldırım sok. 37 nolu ev, arsa Mamak/Ankara
Yüzölçümü : 489 m2
Arsa Payı : 1/4 ( her bir borçlu için toplamı 4/4 hisse )
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 237.925,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 07/12/2018 günü 10:05 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/01/2019 günü 10:05 - 10:10 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11391 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR