NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kuyucak/Aksaz Mahallesi'nde kerpiç ev icradan satılıktır (çoklu satış)

NAZİLLİ 2. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979479
Şehir : Aydın / Kuyucak
Semt-Mahalle : AKSAZ MAH. / KUYUCAK
Bina Yaşı : 16-20 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Soba
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/172 TLMT
Muhammen Bedeli
:
34,250 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 10:30
Satış Yeri
:
ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

2.İCRA DAİRESİ

2018/172 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Aydın İl, Kuyucak İlçe, 269 Ada, AKSAZ Mahalle/Köy, Badırık Mevkii, Köy merkezinin güneyinde yer almaktadır. Etrafında yapılaşmalar çok azdır.Yaklaşık 65 m2 alana sahip 3A grubu tek katlı yığma bir yapı görülmektedir. Duvarlar yığma taşıyıcı duvar olup üzerinde sıva bulunmakta fakat boya bulunmamaktadır. Binanın üzerinde beton ve onun da üzerinde yüksek konumlandırılmış trapez sac çatı bulunmaktadır. Pencereler demir doğramadır.odalarda tabanda sadece beton kaplama mevcuttur. Duvarlar kaba sıva üzeri boya mevcuttur. İç kapılar ahşaptır. Meskenin ısınması soba ile sağlanmaktadır. Yaklaşık 15-20 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Genel itibari ile eski, yıpranmış, bakımsız ve atıl vaziyettedir. Oturulur vaziyette değildir. Detaylı tadilat gerektirmektedir. Eksik imalatların %15 oranında olduğu tahmin edilmektedir.

Adresi : Aksaz Mah. Badırık Mevkii . Kuyucak / AYDIN

Yüzölçümü : 122 m2

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 34.250,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :

Aydın İl, Kuyucak İlçe, 69 Parsel, AKSAZ Mahalle/Köy, Köyiçi Mevkii, 2 kargir ev ve tarla Nolu Bağımsız Bölüm Köy merkezinin kuzeyindedir.Etrafında yapılaşmalar çok azdır.Taşınmazın yerinde yapılan incelemesinde parsel içinde birkaç farklı yapı bulunmaktadır;

1. Yapı: Yaklaşık 112 m2 alana sahip yığma 2B grubu bir yapı görülmektedir. Duvarlar yığma taşıyıcı duvar, üzeri sıva ve boya mevcuttur. Yapının üzerinde beton yoktur fakat demir sistemi üzeri trapez sac çatı bulunmaktadır. Pencereler ve kapılar demir doğramadır. Hayvansal ve tarımsal amaçlı depo olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 35 yıllık bir yapı olduğu düşünülmektedir. Eksik imalatların %10 seviyesinde olduğu düşünülmektedir.

2. Yapı: 1. Yapının bitişiğinde etrafı açık, üzeri demir sistem üzeri trapez sac çatı bulunan bir alan bulunmaktadır. Yaklaşık 64 m2 alana sahip 1B grubu bir yapıdır. Etrafı 1 metre yüksekliğinde demir korkuluk ile çevrilmiştir. Ahır olarak kullanılmaktadır. Yaklaşık 10 yıllık olduğu tahmin edilmektedir.3. Yapı: Önünde 15 m2 açık terası bulunan zemin kat 85 m2 ve bodrum kat 70 m2 alana sahip toplamda 155 m2 3A grubu 2 katlı yığma bir yapı görülmektedir. Duvarlar taş yığma taşıyıcı duvar olup kısmen boyalı-sıvalı kısmen çıplak haldedir. Yapının üzerinde beton bulunmayıp trapez sac çatı bulunmaktadır. Pencereler ve kapılar demir doğramadır. Alt katı tarımsal amaçlı depo, üst katı konut olarak kullanılmaktadır. Üst katta 2 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo bulunmaktadır. Wc alt kattadır. Keşif sırasında mesken kapalı olduğu için dışarıdan yapılan gözlemle değerlendirilecektir. Pencereden içeriye bakıldığında odalarda laminant kaplama görülmektedir. Duvarlar sıva üzeri boya mevcuttur. Meskenin ısınması soba ile sağlanmaktadır. Yaklaşık 10-15 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Eksik imalatların %15 seviyesinde olduğu tahmin edilmektedir.4. Yapı: Parselin kuzey doğusunda yer alan yaklaşık 60 m2 alana sahip tek katlı yığma 3A grubu bir yapıdır. Duvarlar taş yığma taşıyıcı duvardır. Dış yüzeyleri kısmen sıvalı ve boyalı kısmen sıvasız ve boyasızdır. Pencereler ve kapılar demir doğramadır. Pencerelerin üzerinde demir korkuluk mevcuttur. Yapının üzerinde beton bulunmakta fakat herhangi bir çatı işlemi görülmemektedir. Eski, bakımsız ve atıl vaziyettedir. Yaklaşık 40-45 yıllık olduğu tahmin edilmektedir. Eksik imalatların %10 olduğu tahmin edilmektedir.5. Yapı: Parselin güneyinde tek katlı 3A grubu yığma ve yarım kalmış bir yapı görülmektedir. Yaklaşık 52 m2 alana sahiptir. Duvarlar yarı taş yığma duvar yarı tuğla yığma duvar şeklindedir. Duvarların iç ve dış yüzeylerinde sıva ve boya uygulaması görülmemektedir. İçeriye bakıldığında sadece duvarların örüldüğü ve bu şekilde bırakıldığı görülmektedir.

%40 seviyesindedir fakat atıl ve bakımsız durumdadır. Terk edilmiş vaziyettedir. %30 de yıpranması olduğuna kanaat getirilmiştir.6. Yapı: Parselin ortalarında yaklaşık 12 m2 alana sahip, tek katlı, üzeri ve etrafı trapez sac bulunan bir yapı bulunmaktadır. Kapalı olduğu için içeriye girilememektedir. Yaklaşık 4-5 yıllık olduğu tahmin edilmektedir.Taşınmaz ,kıraç, yer yer meyilli bir tarım arazi özelliği göstermektedir. Kumlu-tınlı yapıda, orta derin bünyeli toprak özelliğine sahiptir. Kapama zeytin bahçesi görünümündedir. Keşif tarihi itibariyle taşınmaz içerisinde değişik yaşlarda zeytin ağaçlarının bulunduğu, ağaçlarının verim durumlarının iyi olduğu ve bazı kısımlarda toprak işlemenin yapıldığı tespit edilmiştir. BORÇLUNUN 300/51154 ORANINDA Kİ HİSSESİ SATILACAKTIR.

Adresi : Aksaz Mah. Köyiçi Mevkii Kuyucak / AYDIN

Yüzölçümü : Tamamı51.154 m2 ( 300/51154 oranında ki hisse karşılığı satılıktır.)

İmar Durumu : Yok

Kıymeti : 5.440,62 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : ZAFER MAH. SAĞLIK CAD. ÇOK KATLI BELEDİYE OTOPARKI İÇİ, BELEDİYE DÜKKANLARI İÇİ ZEMİN KAT NO: Z- 6 NAZİLLİ / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR