KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Merkez'de 197 m² dubleks daire icradan satılıktır

KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961573
Şehir : Kütahya / Merkez
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / ALİPAŞA
: 197
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/168 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI-GAYBİEFENDİ MAH. ATATÜRK BULVARI NO:83 1.KAT MECLİS SALONU YANI GRUP TOPLANTI ODASI MERKEZ/KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ

2018/168 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Taşınmaz tapuda Kütahya ili, Merkez ilçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, 1233 Ada, 13 Parselde, 2.+Çatı katı, 8 bağımsız bölüm sayılı, 224/1426 arsa paylı, 350,00 m2 yüzölçümlü, dubleks mesken vasfında olup borçlu adına tam oranında hisselidir. Taşınmazın yakın çevresinde Şelale Camii, park ve marketler bulunmaktadır.Bölge genel itibarıyla 3-4 katlı apartman tarzı yapılardan oluşan bir bölgede yer almaktadır.Ana gayrimenkul 3/B yapı sınıfında, betonarme karkas sistemde, zemin+3 normal kat+çatı katlı olarak inşaa edilmiş yeni binadır.Binanın dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe boyalıdır.Binanın girişi güneydoğu cephesinden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Bina giriş kapısı camekanlı demir doğramadır. Taşınmaz binanın 2.normal kat+çatı katında bina girişine göre sağ cephede konumludur.Taşınmaz 2.normal katta 1 oda, salon, mutfak, banyo, wc+lv, antre/hol ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 110,00 m2 alanlı, çatı katta 6 eklenti hacminden oluşmakta olup brüt 87,00 m2 alanlı olmak üzere toplamda 197,00 m2 alanlıdır. Ayrıca toplamda brüt 25,00 m2 alanlı 2 adet teras alanı bulunmaktadır.Meskende ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır.Mesken girişinde çelik kapısı mevcut olup, giriş, koridor zeminleri laminant kaplama, duvarları saten boyalıdır.Mutfak bölümünde zeminleri laminant kaplama olup mutfak tezgahı ve dolapları yapılmıştır.Banyosunda klozet. lavabo ve duş alanı mevcut olup, zemin ve duvarları seramik kaplıdır.Meskenin oda zeminleri laminant parke, iç kapıları panel tip, pencereleri ısıcamlı pvcdir. Meskende ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi : Yunus Emre Mah. 1.Oğuzhan Sokak No:5/8 Merkez / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 350,00 m2
Arsa Payı : 224/1426
İmar Durumu : Kütahya Belediyesi sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli konut alanında bitişik nizam 3 kat Hmax:9,50 metre, arka bahçe çekme mesafesi 4,75 metredir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : T. İş Bankası lehine 1. ve 2. dereceden ipotekli.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI-GAYBİ EFENDİ MAH. ATATÜRK BULVARI NO:83 1.KAT MECLİS SALONU YANI GRUP TOPLANTI ODASI MERKEZ/KÜTAHYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İş bu satış ilanı tapuda adresi bulunmayan veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunmayan veya tebligatı iade edilen ilgililere İİK'nın 127.maddesi gereğince ilanen tebliğ yerine kaim olacaktır.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/168 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019
(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR