KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Merkez'de 119 m² bahçeli ev icradan satılıktır

KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179872
Şehir : Kütahya / Merkez
Semt-Mahalle : YUNUSEMRE MAH. / ALİPAŞA
: 119
Bulunduğu Kat : 3

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5945 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
KÜTAHYA BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI 1. KAT MEZAT SALONU MERKEZ/KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KÜTAHYA
1. İCRA DAİRESİ
2017/5945 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Kütahya ili,Merkez ilçe, (Tapuda Yıldırım Beyazıt Mahallesi) Yunus Emre Mah Nam Sok. Dış Kapı No:32 olan yere rastlayan, imarın 1140 Ada,15 parseli teşkil eden,119,00 m2 yüzölçümlü bahçeli ev bir borçtan dolayı açık artırma suretiyle satılacaktır.Taşınmazın üzerinde bodrum kat,zemin kat,1. Kat ve teras katı bulunmaktadır.Bodrum katta 1 kömürlük ve bina ana kapısından bağımsız dış kapı numarası 32/A olan mesken bulunmaktadır.Bodrum katta bulunan meskende 1 oda,1 salon+mutfak ve bir banyo bulunmaktadır.Zemin katında 2 oda,1 mutfak,1 salon ,1 banyo ve 1 tuvalet bulunmaktadır. 1. katında 2 oda,1 salon,1 mutfak, 1 banyo ve 1 tuvalet bulunmaktadır.Teras katında 1 oda, 1 salon + mutfak ve 1 banyo bulunmaktadır. Taşınmazın toplam inşaat alanı 300,00 m2 dir. Söz konusu taşınmazda pencereler pvc doğramadır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır.Binanın asansörü yoktur. Ve dış cephe yalıtımı yapılmıştır.Taşınmazda duvarlar sıva üzeri plastik boyadır.Yerler odalarda ve salonda marley kaplı, mutfağın ve ıslak hacimler seramik kaplıdır.Gayrimenkulün geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.
Adresi : Yunus Emre Mah. Nam Sokak Dış Kapı No:32 Merkez / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 119,00 m2
İmar Durumu : İmar planında bitişik nizam 3 kat yapı adasında kalmaktadır.Önemli alan (ÖA-2) Kütahya askeri hava alanı mania planı ile ilgili yapılaşmalarda mania planı kriterlerine uyulacaktır.Mania kotu: 970-971 m.dir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/08/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/09/2020 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : KÜTAHYA BELEDİYESİ YENİ HİZMET BİNASI 1. KAT MEZAT SALONU MERKEZ/KÜTAHYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5945 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR