KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya/Merkez/Yıldırım Beyazıt'ta 4+1 daire icradan satılıktır

KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941953
Şehir : Kütahya / Merkez
Semt-Mahalle : YILDIRIM BEYAZIT MAH. / ALİPAŞA
Oda Sayısı : 4+1
: 146
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/169 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.03.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.04.2019 14:30
Satış Yeri
:
YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI-GAYBİEFENDİ MAH.ATATÜRK BULVARI NO:83 1.KAT MECLİS SALONU YANI GRUP TOPLANTI ODASI MERKEZ/KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ

2018/169 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İli, Merkez İlçesi, 1510 Ada, 2 Parsel, YILDIRIM BEYAZIT Mahallesi, Yıkık Çeşme Mevkii, H Blok., Zemin kat, 2 Nolu Bağımsız Bölüm, 5.164,00 m2 yüzölçümlü, mesken vasıflı. Taşınmaz yakın çevresinde Akşemseddin Camii, park ve marketler bulunmaktadır.Günlük ihtiyaçlar yürüme mesafesindeki Yunus Emre Caddesi üzerinden karşılanabilmekte olup ulaşım için toplu taşıma araçları durağa yakın mesafede yer almaktadır.Genel itibarıyla 2-3 katlı apartman tarzı yapılar ile 2-3 katlı müstakil tarzı yapılardan oluşan bir bölgede yer almaktadır.Taşınmaz bitişik nizamda 3B yapı sınıfında, betonarme karkas sistemde, 11 bloktan oluşmaktadır.Taşınmazın içerisinde yer aldığı H blok bodrum+zemin+2 normal kat+çatı katlı olarak inşa edilmiş, 7 yaşındaki binadır. Bloğun dış cepheleri ısı yalıtımlı dış cephe boyalıdır. Bloğun girişi kuzeydoğu cephesinden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır.Blok giriş kapısı camekanlı demir doğramadır. Taşınmaz H bloğun zemin katında blok girişine göre sağ cephede konumludur.Taşınmaz 4 oda, kiler, salon, giyinme odası, mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc+ lv, antre/hol ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 146,00m2 alanlıdır. Mesken girişinde çelik kapısı mevcut olup iç mekanda zeminler laminant parke, duvarlar saten boyalıdır.Meskenin iç kapıları panel tip olup, pencereler ısıcamlı pvc doğramadır. Meskende ısınma ve sıcak su ihtiyacı doğalgaz-kombi ısınma sistemiyle sağlanmaktadır.
Adresi : Yunus Emre Mah. 2.Yamanlar Sokak Yaşam Evleri Sitesi H Blok No:37/2 Merkez/Kütahya
Yüzölçümü : 5.164 m2
Arsa Payı : 143/11824
İmar Durumu : Bitişik nizam, 3 kat, Kütahya Belediyesi sınırları içerisinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Hmax: 9,50 metre, arka bahçe çekme mesafesi:9,50mx9,50metredir.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : T.İş Bankası AŞ lehine 1.dereceden ve bir şahıs lehine 2.dereceden ipotekli.
1. Satış Günü : 28/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI-GAYBİEFENDİ MAH.ATATÜRK BULVARI NO:83 1.KAT MECLİS SALONU YANI GRUP TOPLANTI ODASI MERKEZ/KÜTAHYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/169 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2019
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR