KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya/Merkez/Dumlupınar'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941932
Şehir : Kütahya / Merkez
Semt-Mahalle : DUMLUPINAR MAH. / ALİPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/162 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
89,930 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu - Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KÜTAHYA 1. İCRA DAİRESİ

2016/162 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe, 2682 Ada, 6 Parsel, YILDIRIM BEYAZIT Mahalle,B blok 3. kat 8 no'lu bağımsız bölümde bulunan taşınmazın ana niteliği arsa olup, zemin tipi kat irtifakı olan borçluadına tam oranında hisselidir. Taşınmaz imar planında 5 metre ön bahçeli 3 metre yan bahçeli aylık nizam 4 kat TAKS: 0,35 yapı adasında kalmaktadır. Hava mania kotu: 970-975 metredir. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 6,5 km Kütahya çevreyoluna yaklaşık 1 km mesefade olup, taşınmaz şehrin mesken olarak tercih edilen bölgeler arasındadır. Çevresinde mesken amaçlı yapılaşma vardır. Çevresinde ticari faaliyet bulunmamaktadır. Bulunduğu konum itibariyle elektrik, toplu taşıma, internet, telefon ve belediyenin her türlü altyapı üstyapı imkanlarından yararlanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum + zemin + 3 katlı betonarme olarak yapılan 4 blok bulunmaktadır. İcra konusu daire B bloktur. B blok inşaatı tamamlanmamış durumdadır.B blokta betonarme inşaat tamamlanmış,çatı yapılmış, dış ve iç tuğla duvarlar örülmüş,Pvc pencere kasaları takılmıştır. Ayrıca B blok arka cephede, zemin katta ısı yalıtım levhalarının yapıştırıldığı görülmüştür. Keşif tarihi itibariyle inşaatta faaliyet yoktur. Bina keşif tarihi itibariyle fiziki gerçekleşme olarak yaklaşık %42 seviyesindedir.8 no'lu bağımsız bölüm binanın 3. katında bulunmaktadır. Daire 3+1 odalı olup yaklaşık 130 m2'dir. 8 no'lu bağımsız bölüm toplam değeri 89.930,70 TL'dir.
Adresi : Dumlupuınar Mah.Canfes Sok.B Blok 3. Kat 8 Nolu Bağımsız BölümNo:11 Kütahya-Merkez Merkez / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 5 metre ön bahçeli 3 metre yan bahçeli aylık nizam 4 kat TAKS: 0,35 yapı adasında kalmaktadır.
Kıymeti : 89.930,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu - Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Merkez İlçe, 2682 Ada, 6 Parsel, YILDIRIM BEYAZIT Mahalle, B blok 2. kat 5 no'lu bağımsız bölümde bulunan taşınmazın ana niteliği arsa olup, zemin tipi kat irtifakı borçluadına tam oranında hisselidir. Taşınmaz imar planında 5 metre ön bahçeli 3 metre yan bahçeli aylık nizam 4 kat TAKS: 0,35 yapı adasında kalmaktadır. Hava mania kotu: 970-975 metredir. Taşınmaz şehir merkezine yaklaşık 6,5 km Kütahya çevreyoluna yaklaşık 1 km mesefade olup, taşınmaz şehrin mesken olarak tercih edilen bölgeler arasındadır. Çevresinde mesken amaçlı yapılaşma vardır. Çevresinde ticari faaliyet bulunmamaktadır. Bulunduğu konum itibariyle elektrik, toplu taşıma, internet, telefon ve belediyenin her türlü altyapı üstyapı imkanlarından yararlanmaktadır. Parsel üzerinde bodrum + zemin + 3 katlı betonarme olarak yapılan 4 blok bulunmaktadır. İcra konusu daire B bloktur. B blok inşaatı tamamlanmamış durumdadır.B blokta betonarme inşaat tamamlanmış çatı yapılmış dış ve iç tuğla duvarlar örülmüş Pvc pencere kasaları takılmıştır. Ayrıca b blok arka cephede, zemin katta ısı yalıtım levhalarının yapıştırıldığı görülmüştür. Keşif tarihi itibariyle inşaatta faaliyet yoktur. Bina keşif tarihi itibariyle fiziki gerçekleşme olarak yaklaşık %42 seviyesindedir.5 no'lu bağımsız bölüm binanın 2. katında bulunmaktadır. Daire 3+1 odalı olup yaklaşık 130 m2'dir. 5 no'lu bağımsız bölüm toplam değeri 89.930,70 TL'dir.
Adresi : Dumlupınar Mah.Canfes Sok.B Blok 2. Kat 5 Nolu Bağımsız BölümNo:11 Kütahya Merkez Merkez / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 130 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : 5 metre ön bahçeli 3 metre yan bahçeli aylık nizam 4 kat TAKS: 0,35 yapı adasında kalmaktadır.
Kıymeti : 89.930,70 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 10/04/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2. Kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu - Alipaşa Mah. A.Kara Bulvarı MERKEZ / KÜTAHYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/162 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR