GEDİZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kütahya Gediz'de 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

GEDİZ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047316
Şehir : Kütahya / Gediz
Semt-Mahalle : DAYINLAR MAH. / GEDİZ
Oda Sayısı : 3+1
: 142
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/92 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
198,760 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Gediz Adalet Sarayı Adliye Kafeterya Salonun'da

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. GEDİZ İCRA DAİRESİ

2019/92 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Gediz İlçe, Dayınlar Mahallesi, Konakkaşı Mevkii, 121 ada, 1080 nolu köşe başı parseldeki 335,74m² - 7/100 arsa paylı arsa üzerine bodrum üzeri üç buçuk katlı betonarme yapı tarzında yapılmış her katında iki dairesi ve zemin katında iki adet dükkanı bulunan Gökalp apartmanının 1 inci kat 2 nolu bağımsız bölümünde bulunan 142,90m²
Satışa Konu DAİRENİN; iç ve dış duvarları örülü duvarların üzeri sıvalı, dış cephesi mantolama yapılıp üzeri renkli boya ile boyanmış, iç cepheleri alçı sıva ile sıvanıp üzeri renkli boya ile badana yapılmış, bina ana giriş kapısı demir üzeri siyah renkli yağlı boya ile boyalı, merdiven basamakları ve holler mermer döşeli merdiven korkulukları alüminyum, pencereleri ve balkon çıkış kapıları plastik, balkonlarında alüminyum korkulukları mevcut, çatısı ahşap üzeri kiremit kaplı, daire giriş kapısı çelik, içerisi üç oda, bir salon, bir mutfak, banyo ve wc den ibaret olup, oda tabanları ve hol laminent parke döşeli, oda kapıları amerikan kapı, ıslak zeminler taban ve duvarları tavana kadar seramik döşeli, banyoda duşa kabin bulunan,mutfak tezgahı alt ve üst dolapları yapılı, mutfak tezgahı granit, elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz tesisatları mevcut asansörlü, halihazırda kullanılan yeni bir yapıdır.
Adresi : Gazikemal Mah. Kumtaş Cad. No:2 Gökalp Aprt. Gediz / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 142,90 m2
Arsa Payı : 7/100
İmar Durumu : Bitişik Nzam 3 Kat yapılaşmaya müsaittir.
Kıymeti : 198.760,98 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Gediz Adalet Sarayı Adliye Kafeterya Salonun'da
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kütahya İl, Gediz İlçe, Dayınlar Mahallesi, Konakkaşı Mevkii, 121 ada, 1080 nolu köşe başı parseldeki 335,74m² - 10/100 arsa paylı arsa üzerine bodrum üzeri üç buçuk katlı betonarme yapı tarzında yapılmış her katında iki dairesi ve zemin katında iki adet dükkanı bulunan Gökalp apartmanının 2 inci kat 5 nolu bağımsız bölümünde bulunan 196,00m² SATIŞA KONU DAİRENİN; çatı piyesli dairenin iç ve dış duvarları örülü duvarların üzeri sıvalı, dış cephesi mantolama yapılıp üzeri renkli boya ile boyanmış, iç cepheleri alçı sıva ile sıvanıp üzeri renkli boya ile badana yapılmış, bina ana giriş kapısı demir üzeri siyah renkli yağlı boya ile boyalı, merdiven basamakları ve holler mermer döşeli merdiven korkulukları alüminyum, pencereleri ve balkon çıkış kapıları plastik, balkonlarında alüminyum korkulukları mevcut, çatısı ahşap üzeri kiremit kaplı, daire giriş kapısı çelik, içerisi dört oda, bir salon, bir mutfak, banyo ve wc den ibaret olup, oda tabanları ve hol laminent parke döşeli, oda kapıları amerikan kapı, ıslak zeminler taban ve duvarları tavana kadar seramik döşeli, banyoda duşa kabin bulunan,mutfak tezgahı alt ve üst dolapları yapılı, mutfak tezgahı granit, elektrik, su, kanalizasyon, doğalgaz tesisatları mevcut asansörlü, halihazırda kullanılan binanın güney tarafı yol, batı tarafından yol ve girişi bulunan bina yerleşim merkezi içerisinde şehir merkezine ve resmi dairelere uzaklığı 150 ? 200m mesafede olup yeni bir yapıdır.
Adresi : Gazikemal Mah. Kumtaş Cad. No:2 Gökalp Aprt. Gediz / KÜTAHYA
Yüzölçümü : 196,00 m2
Arsa Payı : 10/100
İmar Durumu : Bitişik Nzam 3 Kat yapılaşmaya müsaittir.
Kıymeti : 274.091,40 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Gediz Adalet Sarayı Adliye Kafeterya Salonun'da
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/92 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR