KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası'nda 4+1 daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01099913
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 4+1
: 153
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 12.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/55 Talimat
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mah.,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başk.ı Fen İşleri Yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI
İCRA DAİRESİ
2017/55 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Aydın İl, Kuşadası İlçe, Türkmen Mahalle, Mağrup Oğlu Mevkii 444 Ada, 41 Parsel, Blok:A, Kat:2 Bağımsız bölüm no:12 Nolu taşınmaz Bilirkişi raporuna göre;ana taşınmaz 6.392,59 m² arsada kurulan kat irtifakına göre 60/2400 arsa paylı, A Blok, 2. Katta, 12 bağımsız bölüm numaralı, Mesken niteliğindedir. Taşınmazın tamamı borçlu adına 23.02.2016 tarihinde Satış ve İpotek yolu ile tescil edilmiştir. Kuşadası merkez Ege dâhilinde, 459. Sokak cephelidir. Eğimli doğal arazi yapısına sahip bölgede yüksek bölümde yer alan parsel etrafında benzer şekilde bahçeli dubleks ve 5 katlı blok şeklinde konut yerleşim alanları ile boş arsa niteliğinde parseller bulunmaktadır. Parselin batı yönde denize mesafesi ortalama 1.500 m' dir. Parsel ve tüm yakın çevre tüm resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Parselde betonarme tarzında inşa edilmiş, konutların bulunduğu 3 ayrı blok inşa edilmiştir. taşınmazın içinde bulunduğu A Blok, bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 7 katlıdır. Yakın geçmişte inşa edilen parseldeki taşınmazlara ait ortak alanlarda çevre düzenlemeleri ve peyzaj işleri tamamlanmış haldedir. Site ortak kullanımına açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Her katta 3 dairenin bulunduğu A Blokta 12 nolu bağımsız bölüm, bloğun kuzey cephesinde, bodrum ve zemin kat sonrası 2. Katta yer almaktadır. Blok dış cephesi sıva üstü boyalı, balkon korkulukları camlı demir doğrama, daire dış doğramaları beyaz pvc şeklindedir. A blok girişi duvarları doğal taş görünümlü seramik kaplama olup, bloğa giriş camlı alüminyum kapıdan sağlanmaktadır. Blok giriş holü galeri şeklinde yüksek tavanlı salon şeklindedir. Giriş salonu zeminleri seramik kaplama, duvarları seramik kaplama ve alçı sıva üstü boyalıdır. Merdiven basamakları granit kaplama ve korkulukları demir doğramadır. Blokta asansör çalışır durumdadır. 12 nolu bağımsız bölüm kapısı çelik kapıdır. Parsele ait kat irtifakına esas mimari uygulama projesine göre taşınmazda 4 oda, salon, banyo, çamaşır odası, ebeveyn banyosu, mutfak ile 3 ayrı balkon bölümleri bulunmaktadır. Onaylı projesine göre bağımsız bölüm 153 m2 yasal kapalı kullanım alanına sahiptir ve batı yönde deniz manzaralı olduğu rapor edilmiştir.
Adresi :Ege Mah. 459 Sok., Diamont Residens Sit., A Blok Apt, No: 10A/12 Kuşadası
Yüzölçümü : 6.392,59 m2 Arsa Payı : 60/2400
İmar Durumu:1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarına göre; Ayrık Nizam, 5 Kat, E:1,20 Konut imarlıdır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kan. 17. Mad. 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Camiikebir Mah.,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başk.ı Fen İşleri Yanı) -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/55 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR