KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası'nda 156 m² dubleks daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129816
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 5+1
: 156
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5189 TLMT
Muhammen Bedeli
:
325,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.04.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
30.04.2020 11:20
Satış Yeri
:
Camiikebir Mah,Adnan Menderes Bulv. No:5-101/102(Kuşadası Belediye Başk.Fen İşleri Yanı)- Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KUŞADASI İCRA DAİRESİ

2018/5189 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe, 163 Ada, 52 Parsel, Türkmen Mahalle, Ünlü mevkii, Üç+Çatı Katı, 7 Nolu dubleks mesken taşınmaz Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre:Taşınmaz belediye binasına yaklaşık 800 mt. denize yaklaşık 600 mt. mesafededir. Çevresi tamamen yerleşik haldedir. Ulaşımı kolaydır. Belediye ve diğer resmi kuruluşların getirmiş olduğu tüm alt ve üstyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.156.00m² kullanım alanlıdır. Dubleks meskendir. Alt katta 3 oda 1 salon mutfak ve banyo , üst katta 2 çatı arası oda 1 banyo ve geniş 2 teras mevcuttur. Meskende alt kattan üst kata çıkan merdivenler körlenmiş, apartman merdiven holünden dubleks kısma giriş kapısı yapılmış ve alt kat ile üst kat iki ayrı kullanım haline getirilmiştir. Mutfak parlak kapak hazır mutfak dolaplıdır, banko mermerittir.İç kapılar panel kapı, giriş kapısı çeliktir.Üst kat giriş kapısı panel kapıdır.Dış kapı ve pencereler pvc dir. Alt katta odalarda yerler laminattır. Koridor ve mutfak zeminleri seramiktir. Dubleks katta tüm zeminler seramiktir. Banyolarda duvarlar tavana kadar seramiktir. Mermerit tezgahlı Hilton lavabo ve duşakabin vardır. Balkon korkulukları camlı alüminyum doğramadır. Duvarlar alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Mesken masrafsız ve oturulur durumdadır. Bina giriş kapısı camlı alüminyumdur. Asansör vardır. Duafon sistemi var olduğu rapor edilmiştir.

Adresi: Türkmen Mahallesi Ünlü Sokak No:34 Kavas Apartmanı No:7 Kuşadası


Yüzölçümü: 274,23 m²

Arsa Payı: 13/96

İmar Durumu:1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre "Bitişik Nizam 4 kat Konut" imarlıdır.

Kıymeti: 325.000,00 TL

KDV Oranı: %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü: 01/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü: 30/04/2020 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri:Camiikebir Mah,Adnan Menderes Bulv. No:5-101/102(Kuşadası Belediye Başk.Fen İşleri Yanı)- Kuşadası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5189 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR