KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası Türkmen'de 4+1 daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155350
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/11 TLMT
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 11:20
İkinci Satış Günü
:
19.06.2020 11:20
Satış Yeri
:
Camiikebir Mah. Adnan Menderes Bul No:5-101/102 (Kuşadası Bel. Başk Fen İşleri Yanı) Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/11 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe, 2322 Ada, 1 Parsel, Türkmen Mah, Mağrupoğlu Mevkii, Blok:B, Kat:2, B.B.NO:11 Nolu Mesken vasıflı taşınmaz Bilirkişi raporuna göre;Taşınmazın bulunduğu parsel Kuşadası merkez Ege Mahallesi 451. Sokak üzerindedir. Kuşadası' nın çevre yolu diye bilinen Selçuk'a bağlayan devlet karayolu olan Turgut Özal Bulvarı'nın 150 m doğusundaki parsele 442. veya 446. Sokaklardan 250 m hareketle ulaşılabilir. Bölge yakın geçmişte en çok rağbet gören yeni gelişen bölge niteliğine sahiptir.Tüm yakın çevrede benzer site yapılaşma alanları ve boş parseller bulunmaktadır. Parsel Özel ve Resmi kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Taşınmaz Trend Residance adlı site yerleşim alanındadır. Siteye giriş kontrollü kapıdan sağlanmaktadır ve site güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Bahçe alanları dâhilinde otopark alanları ve ortak yüzme havuzu bulunmaktadır. Taşınmaz betonarme tarzında inşa edilmiş,bodrum ve çatı arası kat dâhil toplam 5 katlı B Blokta 2. Normal katta kuzeybatı cephededir. Bloğa giriş bahçe bodrum kat seviyesinden 2 ayrı camlı alüminyum kapılardan sağlanmaktadır. Blokta asansör çalışır durumdadır. Tespite konu 11 nolu bağımsız bölüme giriş kapısı çelik, dış doğramaları çift camlı ahşap görünümlü pvc doğrama, iç kapıları dekoratif ahşap kapıdır. Dairenin tamamı 4 oda, salon, mutfak, depo odası banyo ile bir yatak odası içinde ayrıca ebeveyn banyosu ile soyunma odası bölümleri bulunmaktadır. Daire iç duvarları alçı sıva üstü boyalıdır ve kartonpiyer uygulanmıştır. Oda ve salon bölümleri zeminleri laminat parke diğer tüm alanlar seramik kaplamadır. Mutfak dolap kapakları lamine kaplama, tezgâhı çimstone uygulanmıştır. Balkonda taş kaplamalı barbekü vardır. Banyolarda hilton lavabo ve duş yerlerinde kabinler bulunmaktadır. Kesintisiz deniz ve şehir manzaralı meskende imalatlar güncel malzeme ve kaliteli işçilik uygulanmıştır. Eşyalı ve ikamet edilir durumda olan dairenin yasal kapalı kullanım alanı yaklaşık 200m² olduğu rapor edilmiştir.

Adresi: Ege Mahallesi, 451 Sokak, Trend Residens Sitesi, B Blok Apartmanı, No:3/2/11 Kuşadası

Yüzölçümü: 8.412,84 m2

Arsa Payı: 18/880

İmar Durumu:1/1000 ölçekli Uygulama İmar Plan paftasında Ayrık Nizam 4 kat Taks: 0,30 ve Kaks: 1,20 Konut Alanı imarı özelliklerindedir.

Kıymeti: 700.000,00 TL

KDV Oranı:%18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1.Satış Günü:21/05/2020 günü 11:20-11:25 arası
2. Satış Günü: 19/06/2020 günü 11:20 - 11:25 arası

Satış Yeri:Camiikebir Mah. Adnan Menderes Bul No:5-101/102 (Kuşadası Bel. Başk Fen İşleri Yanı) Kuşadası
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/11 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR