KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Türkmen'de 2+1 daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155356
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 22.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/857 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı) -Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/857 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Aydın İl, Kuşadası İlçe, Türkmen Mahalle, Hanımcami Mevkii, 966 Ada, 5 Parsel, 2. kat- 5 Nolu Bağımsız Bölüm 375,23 m2 yüzölçümü, 51/860 arsa payı, bulunan taşınmaz Bilirkişi raporuna göre: Cumhuriyet İlköğretim Okulunun kuzeydoğusunda, Turizm ve Toplum Sokaklarının kesiştiği noktadadır. Kuşadası Çevre Yoluna ve Candan Tarhan Bulvarına 150 m mesafededir. Çevresi tamamen yerleşim alanları ile doludur. Yakın çevresinde oteller, ilk öğretim okulları, belediye sosyal tesisler ve Kuşadası Özel hastanesi yer almaktadır. Taşınmaz bitmiş ve iskan edilir haldedir. Şehir merkezindedir. Toplu taşıma araçları yakın çevresindeki yollardan geçmektedir. Denize kuş uçuşu yaklaşık 700 m, belediyeye ise 500 mmesafededir. Belediye ve tüm resmi kurumların getirmiş olduğu alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Her zaman alım-satım yapılabilecek niteliktedir. Taşınmazın bulunduğu bina bodrum+zemin+3 normal kattan oluşur.Taşınmazın yaklaşık 55 m² bürüt alanı vardır. 2 oda 1 salondan oluşmaktadır.Bina dış cephesi mozaik taş ile kaplıdır.Bina ana giriş kapısı camlı demir doğramadan yapılmıştır.Bina içi merdiven basamakları ve sahanlıkları mermer kaplıdır.Asansörlü vardır.Daire giriş kapısı çelik kapıdır.Banyoda Hilton lavabo ve duşakabin vardır.Salon ve oda zeminleri laminant, banyo ise seramiktir.İç kapılar panel kapıdır.Duvarlarda alçı sıva üstüne plastik boya vardır.Kartonpiyer vardır.Dış kapı ve pencere doğramaları pvc doğramadan yapılmıştır.Mutfak hazır mutfaktır.Balkon korkulukları camlı alüminyum doğra olduğu rapor edilmiştir.

Adresi: Cumhuriyet Mah. Toplum Sok. No:37 İç Kapı No:5Kuşadası

Yüzölçümü: 375,23 m²

Arsa Payı: 51/860

İmar Durumu:1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planlarında, Blok Nizam 5 Kat Turistik Tesis İmarlıdır

Kıymeti: 200.000,00 TL

KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü: 21/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü: 19/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri: Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı) -Kuşadası
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/857 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR