KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Türkmen Mahallesi'nde daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962531
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/8403 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
19.06.2019 11:30
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2017/8403 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Kuşadası İlçe, 1589 Ada, 3 Parsel, TÜRKMEN Mahalle/Köy, DUTLUKUYU Mevkii, A BLOK, 2. KAT. 6 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Mahkeme tarafından yaptırılan bilirkişi raporuna göre ; taşınmaz Kuşadası ilçesi Türkmen Mahallesinde Başkent Sitesi içinde 23/1 kapı nolu apartmanın zemin üzeri 2. katında yer alan 6 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz bahçesi bakımlı site içerisinde yer almaktadır. 1/1000 ölçekli imar guyalama planına göre ayrık nizam konut alanı içinde kalmaktadır. dosya içerisinde yer alan belgelerden taşınmazın son imarının " 05/03/2008 tarih ve 22 sayılı Belediye Meclis Kararı ile iptal edilmiş olduğu, ve taşınmazın hali hazırda imarsız olduğu belirlenmiştir. Mesken 3 oda, 1 salon, 1 mutfak , 1 wc, 1 banyo 1 kilerden oluşmaktadır. Dairenin dış kapısı ahşap apartmanın dış kapısı demir ve korkulukludur. Genellikle yaz ve kış kullanım için uygun bir bölgede yer almaktüadır. İlçe içerisinde tüm yerleşim alanlarına ulaşımı özellikle kışınçok kolay değildir. meskenin koridor ve mutfak zeminleri ile ıslak zeminlerin tabanı seramik kaplıdır. Odaların zemin iise laminat kaplıdır. Banyo ve wcnin iç duvarları fayans kaplıdır. türkmen Mahallesi Pınar Sokak Başakkent Sitesinde yer almaktadır. Bulunduğu sitenin çevre düzeni yapılı, etrafı taş duvarlarla çevrilidir. Parselin etrafında dubleks ve çok katlı siteler bulunmaktadır. Apartman Merdivanları mermer, korkulukları demirdir. Yaklaşık 120 m2 kullanım alanı mevcuttur. Daire iç kapılaraı ahşap vernikli, mutfak dolapları ahşap, mutfak bankosu granittir. daire balkon korkulukları demirdir. Denize yaklaşık 900 mt. mesafededir. İlçe merkezine yaklaşık 1,8 km. mesafededir. Her zaman alım satım kabiliyeti olan bölgede yer almaktadır. Belediye ve diğer tüm resmi kurumların getirmiş olduğu altyapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Mesken masfında,kat irtifaklıdır.

Adresi : Türkmen Mah. Pınar Sokak, Başakkent Sitesi No: 23/1Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 120 m2

Arsa Payı : 1/24

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli plana göre Ayrık nizam konut alanandıdır. Taşınmazın son imarının 05/03/2008 tarih ve 22 sayılı Belediye Meclis Kararı ile iptal edilmiş olduğu ve taşınmazın hali hazırda imarsız olduğu

Kıymeti : 330.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 19/06/2019 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

İİK. 127. Madde : İlanın birer sureti borçluya alacaklıya ve taşınmazın tapusiciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur adresintapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz , gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8403 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR