KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Türkmen Mahallesi'nde apartman dairesi icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978661
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 4+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 10.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1140 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.07.2019 10:30
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2017/1140 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi, 160 Ada, 43 Parsel, 3. Kat ve Çatı, Bağ. Böl. No:4 taşınmazın Kuşadası ilçe merkezinde Türkmen mahallesi Ünlü Sokak No:5 Kardeş Apartmanı 4 no'lu dairedir. 4 katlı binada son kat ve çatı arası eklentiden oluşmaktadır. Taşınmaz belediye binasına yaklaşık 700 mt. denize yaklaşık 200 mt. mesafededir. Çevresi tamamen yerleşik haldedir. Ulaşımı kolaydır. Belediye ve diğer resmi kuruluşların getirmiş olduğu tüm alt ve üstyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.Mesken normal kat ve bağlantılı çatı arası kattan oluşan dubleks meskendir. Bina 4 katlıdır ve her katta tek daire mevcuttur. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama , bina içi ortak mahal ve merdivenler mozaiktir. Mesken giriş kapısı ahşaptır. Giriş katta 1 oda salon kapalı mutfak banyo , çatı katta 3 oda 1 banyo mevcuttur.110 m2 kullanım alanlıdır. Hazır kapak mutfak dolaplı ve mermerit bankoludur. Tabanlar salonda laminat diğer zeminlerde ve merdivenlerde beton üstü halı kaplıdır.Islak zeminler seramiktir.Duvarlar alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir.Dış doğramalar pvc dir. İç kapılar paneldir.Çatı altı pvc lambiri kaplıdır. Mesken temiz masrafsız ve kullanılır haldedir.

Adresi : Türkmen Mahallesi, Ünlü Sokak, No:5 Kardeş Apartmanı Daire No:4 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 97,35 m2

Arsa Payı : 1/4

İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik Nizam 4 kat KONUT

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/07/2019 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1140 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR