KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası Türken'de 3+1 rezidans icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180186
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 134
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1295 talimat
Muhammen Bedeli
:
730,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2020 09:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2020 09:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUŞADASI İCRA DAİRESİ
2019/1295 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi, İki Çeşmelik mevkii, 409 Ada, 150 Parsel, B Blok, 2. Kat, B.B.No:21 taşınmaz Aydın ili Kuşadası İlçesi, İkiçeşmelik Mahallesi, Şahan Sitesi Yolu Sokak Address Residance Sitesi B Blok No: 10B /21 posta adresinde bulunmaktadırlar. (UAVT No: 1568883845) Konu taşınmaz, İkiçeşmelik Ortaokulu'nun bulunduğu Güneş Sokağın güneydoğu istikametinde 250 metre ileride sola dönülür, 632. sokağa girilir ve 400 metre ileride sağda Address Residance Sitesi?nde konumludur. Taşınmaza toplu taşıma araçları ve özel araçlarla ulaşım rahatlıkla sağlanabilmektedir. Taşınmazın yakın çevresinde benzer özelliklere sahip betonarme olarak inşa edilmiş 4-5 kattan oluşan siteler bulunmaktadır. Konu taşınmaz günlük ve sosyal yaşamın gerekliliği olan market, sağlık ocağı, okul, halk pazarı ve v.b. yerlere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede su, elektrik, telefon v.b. altyapı çalışmaları tamamlanmıştır.taşınmaz; Bodrum+Zemin+ 3 Normal kattan oluşan B blokta 2. katta konumludur. Bloğa güneydoğu cepheden zemin kattan giriş yapılmaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu blokta 2 adet asansör aktif durumdadır. Taşınmazın yer aldığı B blok sitenin güneyinde yer almaktadır. Sitede kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna ve spor salonu bulunmaktadır. Taşınmaz blok girişine göre 2. katta kuzeybatı cephelidir. Taşınmaz salon, mutfak, 3 oda, ısı odası, 2 banyo, hol, ve balkon alanlarından oluşmakta olup toplam brüt 134 m2 dir. Taşınmazın salon, oda ve hol zeminleri laminent parke döşelidir. Duvarları alçı üzeri saten boyalıdır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, pencereleri pvc doğramadır. Mutfak dolapları hazır dolap olup tezgah çimstondur. Banyo vitrifiye elemanları tamdır.Taşınmaz deniz manzaralıdır. Keşif sırasında taşınmazın boş olduğu görülmüştür.

Adresi: İkiçeşmelik Mahallesi, Şahan Sitesi Yolu Sokak Address Residance Sitesi B Blok No: 10B /21 Posta Adresinde Bulunmaktadırlar. (Uavt No: 1568883845) Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü: 7.154,94 m2 Arsa Payı: 1/87

İmar Durumu: İnşaat tarzı Ayrık Nizam 4 Kat Taks:0,30 Kaks:1,20 Konut

Kıymeti: 730.000,00 TL KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır) Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir.

1. Satış Günü: 30/09/2020 günü 09:00-09:05 arası

2. Satış Günü: 28/10/2020 günü 09:00-09:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1295 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR