KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası Soğucak'ta villa icradan satılıktır (çoklu satış)

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129723
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : SOĞUCAK MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1325 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah.Adnan Menderes Bul.No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Bel.Fenişleri yanı) -Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/1325 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen

1. TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:


Aydın İl, Kuşadası İlçe, 113 Ada, 1 Parsel, Soğucak Mahalle, Ulucak Mevkii, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken taşınmaz Bilirkişi raporuna göre Taşınmazın tamamı borçlu adına 26.09.2019 tarihinde Mahkeme Kararı İle Satış (Şufa Gibi) yolu ile tescil edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu parsel Soğucak Mahallesi yerleşim alanının 1.500 m güneydoğu yönünde, Yayla Mahallesi yerleşim alanının 700 m batı yönündedir. Doğu - batı iniş yönlü doğal arazi yapısına sahip yakın çevre tamamen zirai tarım alanları bulunmaktadır. Çevredeki tek yerleşim alanı olan parsele ulaşım Kuşadası - Söke arası çift yönlü devlet karayolundan 1.500 m ham toprak yolda hareketle sağlanmaktadır. Konumu itibariyle parselde bulunan taşınmazlara ulaşım kolay değildir ve Resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden kısıtlı olarak faydalanır durumdadır. Parselin batı yönde denize mesafesi 4.500 m'dir ve panoramik deniz manzaralıdır. Taşınmazın içinde bulunduğu Bella Vista yerleşim alanı içinde ikiz ve müstakil konumlu 2 ve 3 katlı bahçeli betonarme tarzında inşa edilmiş villalar bulunmaktadır. Satışa konu olan 2 nolu bağımsız bölüm parselde batı uçtaki ikiz villanın bulunduğu blokta güney yönde 2 katlıdır. Site ortak bahçe alanları çim kaplı bakımlı haldedir ve ortak yüzme havuzu bulunmaktadır. Yapının dış cephesi ince sıva üstü boyalı olup ayrıca dekoratif amaçlı doğal taş uygulaması yapılmıştır. Konuta giriş kapısı çelik kapı, dış doğramaları beyaz pvc doğramadır. Açık teras alanları seramik kaplama uygulanmıştır.Çatısı kiremit kaplı, balkon korkulukları demir doğramadır. Gözlemlenen şekilde bağımsız bölümde inşaat imalatlarının tamamlanmış olduğu ve taşınmazın ikamete uygun olduğu tespit edilmiştir. Kat irtifakına esas mimari uygulama projesine göre zemin katta salon, açık mutfak ve banyo, 1.Katta 3 yatak odası ve banyo bulunmaktadır ve yatak odalarından birinde ayrıca ebeveyn banyo ve giyinme bölümleri planlanmıştır. Bağımsız bölüm batı yönde kesintisiz doğa ve deniz manzaralıdır. Taşınmaz projesine göre zemin ve 1. Katta 60,48 m² + 65,30 m² = 125,78 m² yasal kapalı kullanım alanına sahip olduğu rapor edilmiştir.

Adresi: Soğucak Mahallesi, Bella Vista Villaları, No: 2 Kuşadası

Yüzölçümü: 7.556,58 m²

Arsa Payı: 1/18

İmar Durumu:1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 2 Kat, Taks:0,15 ve Kaks:0,30 Konut İmarlıdır.

Kıymeti: 550.000,00 TL

KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü: 31/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri :Camikebir Mah.Adnan Menderes Bul.No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Bel.Fenişleri yanı) -Kuşadası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 . TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:

Aydın İl, Kuşadası İlçe, 113 Ada, 1 Parsel, Soğucak Mahalle, Ulucak Mevkii, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Dubleks Mesken taşınmaz Bilirkişi raporuna göreTaşınmazın tamamı borçlu adına 26.09.2019 tarihinde Mahkeme Kararı İle Satış (Şufa Gibi) yolu ile tescil edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu parsel Soğucak Mahallesi yerleşim alanının 1.500 m güneydoğu yönünde, Yayla Mahallesi yerleşim alanının 700 m batı yönündedir. Doğu - batı iniş yönlü doğal arazi yapısına sahip yakın çevre tamamen zirai tarım alanları bulunmaktadır. Çevredeki tek yerleşim alanı olan parsele ulaşım Kuşadası - Söke arası çift yönlü devlet karayolundan 1.500 m ham toprak yolda hareketle sağlanmaktadır. Konumu itibariyle parselde bulunan taşınmazlara ulaşım kolay değildir ve Resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden kısıtlı olarak faydalanır durumdadır. Parselin batı yönde denize mesafesi 4.500 m'dir ve panoramik deniz manzaralıdır. Taşınmazın içinde bulunduğu Bella Vista yerleşim alanı içinde ikiz ve müstakil konumlu 2 ve 3 katlı bahçeli betonarme tarzında inşa edilmiş villalar bulunmaktadır. Satışa konu olan 7 nolu bağımsız bölüm parselde batı uçtaki ikiz villanın bulunduğu blokta güneydoğu hat üzerinde orta sıradaki blokta güneydoğu yöndedir. Site ortak bahçe alanları çim kaplı bakımlı haldedir ve ortak yüzme havuzu bulunmaktadır. Yapının dış cephesi ince sıva üstü boyalı olup ayrıca dekoratif amaçlı doğal taş uygulaması yapılmıştır. Konuta giriş kapısı çelik kapı, dış doğramaları beyaz pvc doğramadır. Açık teras alanları seramik kaplama uygulanmıştır. Çatısı kiremit kaplı, balkon korkulukları demir doğramadır. Gözlemlenen şekilde bağımsız bölümde inşaat imalatlarının tamamlanmış olduğu ve taşınmazın ikamete uygun olduğu tespit edilmiştir. Kat irtifakına esas mimari uygulama projesine göre zemin katta salon, açık mutfak ve banyo, 1. Katta 3 yatak odası ve banyo bulunmaktadır ve yatak odalarından birinde ayrıca ebeveyn banyo ve giyinme bölümleri planlanmıştır. Bağımsız bölüm güney yönde doğa manzaralıdır. Taşınmazın bulunduğu alanın eğimli olmasından dolayı projesinde görünmemesine rağmen kapalı kullanım alanı şeklinde bodrum kat bulunmaktadır. Projesine göre bodrum, zemin ve 1. Katta 60,48 m² + 60,48 m² + 65,30 m² = 186,26 m² yasal kapalı kullanım alanına sahip olduğu rapor edilmiştir.

Adresi: Soğucak Mahallesi, Bella Vista Villaları, No:7 Kuşadası

Yüzölçümü:7.556,58m²

Arsa Payı: 1/18

İmar Durumu:1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 2 Kat, Taks: 0,15 ve Kaks: 0,30 Konut İmarlıdır.

Kıymeti : 500.000,00 TL

KDV Oranı: %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

1. Satış Günü: 31/03/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri:Camikebir Mah.Adnan Menderes Bul.No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Bel.Fenişleri yanı) -Kuşadası
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1325 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR