KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Hacıfeyzullah'ta natamam villa icradan satılıktır (çoklu satış)

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131742
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : HACIFEYZULLAH MAH. / KUŞADASI
: 147
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5244 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.05.2020 10:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mahallesi, İnönü Bulvarı, No:42 (Anabina dış birim, Tonbul Büfe Karşısı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KUŞADASI İCRA DAİRESİ

2018/5244 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesi, Aldaşgediği mevkii, 2351 Ada, 1 Parsel, Zemin+1. Kat, B.B.No: 6 Kuşadası merkez Kadınlar Denizi Mahallesi'nde Kuşadası'nı Söke' ye bağlayan devlet karayolunun Kuşadası Otogarından itibaren 1450. m'sinden batı yöndeki 5. Sokak ve devamındaki 555. Sokak yönünde 250 m mesafededir. Karaayolundan sonra parsele ulaşım toprak yoldan sağlanmaktadır. Parselin batı yönde denize kuşuçuşu mesafesi 1.500 m'dir. Eğimli doğal arazi yapısına sahip parselde eş projeli ikiz bahçeli, ayrık ve betonarme tarzında inşa edilmiş villalar bulunmaktadır. Taşınmaz parselde güney cephede 6 kapı numaralıdır. Yakın çevrede benzer özellikte konutların yer aldığı site yerleşim alanları, müstakil parseller ve boş arsalar bulunmaktadır. Tüm bölge ve yakın çevre Resmi ve Özel Kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Satışa konu 6 numaralı taşınmazın içinde bulunduğu Site ortak kullanımına açık yüzme havuzu planlanmıştır. Site geneli bağımsız bölüm ve ortak alanlarda imalatların tamamlanmamış olduğu, bağımsız bölümlerin tamamının boş ve kullanılır durumda olmadığı tespit edilmiştir. Keşif esnasında bağımsız bölüm içine girilememiştir. Dışarıdan yapılan tespite göre zemin kat, 1 kat ve çatı arası kat olmak üzere toplam 3 kat kullanımına uygundur. Dış cepheleri sıva üstü boyalıdır. Zemin kat açık teras alanları seramik kaplı, tüm korkulukları camlı alüminyum doğramadır. Dış doğramaları çift camlı ahşap görünümlü pvc doğramadır. Dışarıdan yapılabilen inceleme neticesinde alçı sıvalı iç duvarları boyasız alçı sıva halindedir ve kartonpiyer yapılmıştır. Elektrik anahtar-priz ve armatürleri, iç kapıları, mutfak dolapları ve donatıları, salon zemin kaplaması yapılmamış / eksik haldedir. Bağımsız bölümün ikamete uygun hale gelmesi için en azından dışarıdan yapılan gözlem neticesinde eksik imalatların tamamlanması gerekmektedir. Ayrıca çatı kat kapalı alan ve teras alanları uygulama projesinden farklı ve kapalı alanı arttıracak şekilde uygulanmıştır. Bağımsız bölüm yasal kapalı kullanım alanı 3 katta toplam 147,01 m2'dir.

Adresi: Taşınmazın Adresi; Kadınlar Denizi Mahallesi, 564 Sokak, Lion Villaları Sitesi, No: 1/6 Kuşadası Aydın, Bina Konu 36560614 Ve Adres Kodu: 2866342625 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü: 5.605,63 m2

Arsa Payı: 8/146

İmar Durumu: Ayrık Nizam 2 kat Taks:0,25 Kaks:0,50 konut

Kıymeti: 350.000,00 TL

KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 28/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü: 27/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mahallesi, İnönü Bulvarı, No:42 (Anabina dış birim, Tonbul Büfe Karşısı)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen Mahallesi, Taşlı Dağ mevkii, 2363 Ada, 1 Parsel, D Blok, 2. Giriş Zemin Kat, B.B.No: 1 Kuşadası merkez İkiçeşmelik Mahallesinde Kuşadası Ticaret Odası Hizmet Binasının nın hemen batısındadır. Parsele ulaşım Çevreyolu diye bilinen Süleyman Demirel Bulvarı, Ticaret Odası Hizmet binasına cepheli olan batı yönde 620 Sokak yönünde 200 m hareketle sağlanmaktadır. Eğimli doğal arazi yapısına sahip Site yerleşim alanına giriş kontrollü kapıdan yapılmaktadır ve sitede güvenlik görevlisi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu D blok batıdan itibaren 4. Bloktadır.Yakın çevrede benzer özellikte konutların yer aldığı site yerleşim alanları, müstakil parseller ve boş arsalar bulunmaktadır. Tüm bölge ve yakın çevre Resmi ve Özel Kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır.aşınmazın içinde bulunduğu Sitede parsel içi yollar beton kaplama, ortak bahçe alanları oldukça bakımlıdır. Site ortak alanda yüzme havuzu ve donatıları bulunmaktadır. Satışa konu olan taşınmaz D blokta doğu yöndeki blokta, zemin katta batı yöndeki dairedir. Blok giriş kapısı camlı alüminyum kapıdır ve güvenlik amaçlı şifrelidir. Blok içi merdiven ve sahanlıkları granit kaplama, korkulukları alüminyum doğramadır. Blokta asansör çalışır durumdadır. Daireye emniyet güçleri ve site yöneticileri eşliğinde, çilingir yardımıyla girilebilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dairenin tamamı, 3 yatak odası, salon, açık mutfak ve banyo bölümlerinden oluşmaktadır. Yatak oda ve salon bölümleri laminat parke, diğer alanlar seramik kaplamadır. İç duvarları alçı sıva ve boyalı, iç kapıları panel kapıdır. Mutfak dolapları akrilik kapak tezgâhı çimstone uygulanmıştır. Banyoda duş yerinde kabin ve hilton dolaplı eviye görülmektedir. Balkon korkulukları camlı alüminyum doğramadır. Dairede kalorifer bulunmaktadır. Keşif esnasında taşınmazın eşyalı ve ikamete uygun olduğu tespit edilmiştir. Onaylı uygulama projesine göre yasal kapalı kullanım alanı 99,35 m2'dir.

Adresi : İkiçeşmelik Mahallesi, 620 Sokak, Şehzade Konakları Sitesi, D2 Blok Apartmanı, No: 7/6/1 Kuşadası / Aydın, Bina Kodu: 28499542 Ve Adres Kodu: 3064030020 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü: 8.030,97 m2

Arsa Payı: 1/98

İmar Durumu: Blok Nizam 5 Kat, E:1,20 konut imarlı

Kıymeti: 300.000,00 TL

KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 28/04/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü: 27/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri: Camikebir Mahallesi, İnönü Bulvarı, No:42 (Anabina dış birim, Tonbul Büfe Karşısı)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5244 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR