KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Hacıfeyzullah'ta dubleks mesken icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098803
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : HACIFEYZULLAH MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 162
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/330 TLMT
Muhammen Bedeli
:
950,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/330 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah Mahallesi, Kemertepe mevkii, 2514 Ada, 2 Parsel, C Blok Zemin+1 Kat Bağ.Böl.No:1 Taşınmazın bulunduğu parsel Kuşadası merkez Kadınlar Denizi Mahallesi, 508 Sokak üzerindedir. Bölge Kadınlar Denizi Plajının ortalama 1 km batısında ve tüm saha içinde eğimli doğal yapı içinde denize göre yüksek bir konuma sahiptir. Yakın çevrede benzer şekilde 2-3 katlı villa ve 4-5 katlı blok şeklinde konut amaçlı yapılaşma görülmektedir. Taşınmaz parsel içinde orta bölümdedir. İkiz bahçeli betonarme villa şeklindeki blokta kuzey cephedeki bölümdür. Bölge yerleşim alanı sürekli ikamet edilir niteliktedir. Tüm bölge ve parsel Özel ve Resmi kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır.Taşınmazın bulunduğu parselde toplam 5 blok ile yüzme havuzu planlanmıştır ve parseldeki inşai faaliyetler devam etmektedir. Toplam 3 katlı yapıda imalatların büyük bir bölümü tamamlanmıştır. Zemin katta salon, açık mutfak, ısı merkezi bölümü ve banyo ile bahçe açık alan teras alanları bulunmaktadır. 1. Katta 3 yatak odası ile 1 tanesi ebeveyn banyosu olmak üzere 2 adet banyo ile balkon alanları bulunmaktadır. Çatı katta ise tek piyes alanı ve açık teras alanı ile açık teras alanından girişli çatı altı depo şeklinde alan tespit edilmiştir. Yapının dış cephesi sıva üstü boyalı ve doğal taş ile ahşap kaplamadır. Dış doğramaları çift camlı siyah pvc, iç kapıları panel kapıdır. İç duvarları alçı sıva üstü boyalı ve asma tavan kartonpiyer uygulamaları görülmektedir. Yapıda dış cephede taş kaplı şömine bacası bulunmaktadır ancak salon bölümünde şömine ağzı kapatılmış haldedir. Yapının tamamında yerden ısıtma tesisatı vardır. Bağımsız bölüme ana giriş kapısı çelik kapıdır. Zemin katta tüm zeminler seramik kaplama, 1. Katta oda zeminleri beton şap, diğer alanlar seramik kaplama, çatı katta ise tüm zeminler seramik kaplamadır. Mutfak dolapları akrilik kapaklı olup aksesuar ve tezgâh eksik haldedir. Katlar arası merdiven basamak kaplamaları ile merdiven korkuluklar yapılmamıştır. Zemin kattaki banyo ile 1. Kattaki banyolarda hilton dolapları takılmış, tüm vitrifiye malzeme ve aksesuarlar ile armatürler eksik haldedir. Tüm elektrik tesisatları tamamlanmış, anahtar priz takımları ve armatürleri takılmamıştır. Yapının iç ve dış cephelerde boyaları yapılmış olmasına karşılık son kat boya uygulaması gerekmektedir. Yapının çatısı kiremit kaplamadır. Taşınmazda sözü edilen eksikliklerin tamamlanması halinde kullanıma uygun hale gelebileceği tespit edilmiştir. Ayrıca blok yapıların yanı sıra, tüm parsel alanlarda ortak alanlar ile bahçe alanlarında gerekli düzenleme ve peyzaj işlerinin yapılmadığı tespit edilmiştir. Bağımsız bölümün zemin katta 64,20 m2, 1. Katta 82,35 m2 ve çatı katta 15,45 m2 olmak üzere yasal kapalı kullanım alanı toplam 162,00 m2'dir ve batı yönde deniz manzaralıdır.

Adresi: Kadınlar Denizi Mahallesi, 508 Sokak, C Blok Apartmanı, No: 13 C / 1 Kuşadası / Aydın, Bina Kodu: 34700362 Ve Adres Kodu: 3686811542 Kuşadası/AYDIN

Yüzölçümü: 2.426,43 m2

Arsa Payı: 1583385/12132150

İmar Durumu: İnşaat tarzı Ayrık Nizam, 2 kat Taks: 0,25 ve Kaks: 0,50 Konut Alanı

Kıymeti: 950.000,00 TL

KDV Oranı: %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü: 25/02/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü: 24/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/330 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR