KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Hacıfeyzullah'ta dubleks mesken icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077555
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : HACIFEYZULLAH MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 162
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 06.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/783 TLMT
Muhammen Bedeli
:
900,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.12.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
15.01.2020 10:15
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı) -Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/783 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe,Hacıfeyzullah Mahalle, Kemertepe Mevkii, 2514 Ada, 2 Parsel,C Blok Zemin+1 kat 2 nol bağ böl dubleks mesken taşınmaz Bilirkişi raporuna göre;ana taşınmaz 2.426,43 m2 arsada kurulan kat irtifakına göre 1583385/12132150 arsa paylı, C Blok, Zemin + 1. Katta, 2 bağımsız bölüm numaralı, Dubleks Mesken niteliğindedir. Taşınmazın tamamı borçlu adına 24.07.2017 tarihinde Satış + Birleştirme yolu ile tescil edilmiştir.taşınmazın içinde bulunduğu parsel, Kuşadası merkez Kadınlar Denizi Mahallesi dâhilinde, 508. Sokak cephelidir. Tamamıyla yerleşik alan özelliğine sahip bölgede yer alan parsel Çelikkol Sitesi ile Denizyıldızı Sitesi yerleşim alanları arasında yer almaktadır. Eğimli doğal arazi yapısına sahip bölgede yüksek bölümde yer alan parsel etrafında benzer şekilde bahçeli dubleks ve 5 katlı blok şeklinde konut yerleşim alanları ile boş arsa niteliğinde parseller bulunmaktadır. Parselin batı yönde denize mesafesi ortalama 1.000 m dir. Parsel ve tüm yakın çevre tüm resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır. Parselde betonarme tarzında inşa edilmiş, değişik tiplerde bahçeli dubleks konutların bulunduğu bloklar inşa edilmiştir. Çok yakın geçmişte inşa edilen parseldeki taşınmazlara ait ortak alanlarda çevre düzenlemeleri ve peyzaj işleri natamam haldedir. Değer tespitine konu olan C Blokta 2 nolu bağımsız bölüm bloğun güney cephesindedir. Zemin kat, 1. Kat ve Çatı arası kat ile birlikte toplam 3 kat kullanıma sahiptir. Cepheli olduğu sokak kodundan yüksek koda sahip subasman seviyesine kadar olan bölümde taş duvar şeklinde kaplama uygulanmıştır. Dış cephesi sıva üstü boyalı, doğal taş ve ahşap kaplamalı şeklinde uygulama yapılan bölümde sıva tamiri yapılması gereken giriş kapısı üstü alan bulunmaktadır. Dış cephe doğramaları füme renkli çift camlı pvc doğramadır. Dış cephe doğramalarında elektrikli panjur için yerleri ayrılmış ve tesisatları döşenmiş olmasına karşılık, panjurlarının takılmamış olduğu tespit edilmiştir. Meskene ana giriş kapısı çelik kapıdır.Keşif esnasında taşınmazın kapalı olması sebebiyle içine girilememiş, dışarıdan gözlem yapılabilmiştir. Parsele ait kat irtifakına esas mimari uygulama projesine göre taşınmazın zemin katında salon, açık mutfak, ısı merkezi hol ve wc bölümleri ile açık alanda teras alanları bulunmaktadır. 1. Katta 1 tanesi ebeveyn banyolu 3 ayrı yatak odası ile ortak banyo alanları ile balkon alanları, çatı arası katta ise çatı piyesi alanları bulunmaktadır. İçine girilemeyen bağımsız bölümde dışarıdan yapılan gözlemde elektrikli panjurların takılmamış olduğu iç alanlarda duvarların alçı sıva ve boyalarının yapıldığı tespit edilmiştir. Onaylı projesine göre bağımsız bölümün zemin katta 64,20 m2, 1. Katta 82,35 m2 ve çatı katta 15,45 m² olmak üzere yasal kapalı kullanım alanı toplam 162,00 m² dir ve batı yönde deniz manzaralı olduğu rapor edilmiştir.

Adresi : Kadınlar Denizi Mah 508 sok. C Blok Apt No:13 C 2 Kuşadası

Yüzölçümü : 2.426,43 m²

Arsa Payı : 1583385/12132150

İmar Durumu :17 K - I ve 17 J - II nolu 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarına göre; Ayrık Nizam 2 Kat Taks: 0,25 ve Kaks: 0,50 Konut imarlıdır.

Kıymeti : 900.000,00 TL

KDV Oranı : %8(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı

1. Satış Günü : 17/12/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 15/01/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri :Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 Kuşadası (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı) -Kuşadası

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/783 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR