KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Hacıfeyzullah Mahallesi'nde icradan satılık 2+1 daire

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925370
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : HACIFEYZULLAH MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 67
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5078 TLMT
Muhammen Bedeli
:
50000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
11.04.2019 10:40
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/5078 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Hacıfeyzullah mahallesi, Aldaşgediği mevkii, 1565 Ada, 4 Parsel, Zemin kat, Bağ.Böl. No:1 Taşınmazın bulunduğu parsele Kuşadasını Söke' ye bağlayan devlet karayolu duble yol olan Süleyman Demirel bulvarının Kuşadası otogarı kavşağından itibaren 1.500 m' den batı yöndeki 560. sokakta 200 m hareketle sağlanmakta, Karayolu sonrası 560. sokak yolu asfalt kaplama ve parsele ulaşımı rahat, parselin bulunduğu bölgede doğal arazi yapısı doğu-batı yönlü iniş eğimli, parselin 100 m doğusunda Söke karayolu üstünde Opet akaryakıt istasyonu bulunmakta, parselde mbetonarme yapı tarzında inşa edilmiş, bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat ile çatı arası katlı olmak üzere toplam 5 katlı yapı bulunmakta, satışa konu 1 nolu mesken bodrum kat sonrası zemin katta doğu cepheli daire, yakın çevrede, farklı katlı yapıda konutla ile boş parseller bulunmakta, tüm yakın çevre resmi ve özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır, bodrum kat ve çatı kat dahil toplam 5 katlı yapıda bodrum/bahçe kat üstü zemin katta doğu yönde, cepheli olduğu 560 sokağa göre binanın arka cephesindedir, taşınmazın bulunduğu blok bahçe alanına giriş kapısı demir bahçe yürüyüş yolu seramik kaplama, kat irtifakı projesinde görünmemesine karşılık parselin doğu yön bahçe alüminyum kapı ile sağlanmakta, blok içi merdiven sahanlıkları mermer kaplama, duvarlar ince sıva üstü boyalı ve blokta asansör çalışır durumda, daireye giriş kapısı çelik kapı, dairenin tamamı 2 oda, salon salona açık mutfak, banyo ve yatak odasından girişin sağlandığı ebeveyn banyosu bölümleri ile balkon bölümlerinden oluşmakta, iç duvarları alçı sıva üstü boyalı ve kaptonpiyer uygulanmış, dairenin banyolar hariç tamamında zeminler laminat parke kaplama banyolarda ve balkon alanlarda seramik, dış doğramaları çif camlı beyaz pvc doğrama, balkon korkulukları alüminyum, mutfak dolapları akrilik kapaklı ve tezgah mermerit uygulanmış, banyoda vitrifiye eviyeli hilton dolap ve köşe kabinli akrilik duş teknesi var, genel anlamda güncel malzemelerin bulunduğu yakın geçmişte inşa edilen dairenin projesine göre 67,98 m2 yasal kapalı kullanım alanı olan tapuda mesken vasıflı taşınmazın borçluya ait 1/4 hisesi
Adresi : Hacıfeyzullah Mahallesi Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 770,00 m2

Arsa Payı : 7/74

İmar Durumu : İnşaat tarzı 3 Kat, Ayrık nizam, Taks:0.30, Kaks:0.90 konut

Kıymeti : 50.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 12/03/2019 günü 10:40 - 10:45 arası

2. Satış Günü : 11/04/2019 günü 10:40 - 10:45 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır),1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5078 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR