KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Güzelçamlı'da dubleks mesken icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942415
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : GÜZELÇAMLI MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 80
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4470 TLMT
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 09:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 09:15
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/4470 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Güzelçamlı mahallesi, Kanalaltı mevkii, 3165 Parsel, Bağ. Böl. No:28 nolu Taşınmazın bulunduğu parsel ile deniz arasında 2 site vardır ve denize350 mt mesafededir. Mahalle merkezine yaklaşık 2,5 km olan taşınmazın bulunduğu mevkii tamamı ile yazlık kullanımlı siteler ile doludur ve yerleşiktir. Ulaşımı kolaydır. Site bahçe düzeni yapılı haldedir. Belediye ve diğer tüm resmi kurumların getirmiş olduğu alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır haldedir. Site içiyürüyüş yoluna bakmaktadır. Taşınmaz bulunduğu mevkii itibari ile her zaman alım satımı yapılabilecek , sezonluk kiraya verilebilecek niteliktedir. Mesken zemin 1 normal kat ve çatı katından oluşmaktadır.80 m2 kullanım alanlıdır.Giriş katta salon açık mutfak wc, ara katta 2 oda banyo, çatı arasında 1 oda wc mevcuttur. Dış kapı ve pencereler pvc doğramadır.Bina dışı tamamen subasman taşı kaplıdır. Dış teras zemini seramik kaplıdır. Terasta barbekü vardır. Teras Korkulukları beton prekast , balkon korkulukları ahşaptır.Mesken imalat özellikleri ve malzeme bakımından ilk yapıldığı yıllardaki vasıfları korumaktadır ve kapsamlı tamir tadil ihtiyacı bulunmaktadır.tapuda dubleks mesken vasıflı taşınmaz.
Adresi : Güzelçamlı Mahallesi Çamlık Sahil Sitesi 3.Ada İçerisinde 28 Kapı Numaralı Kuşadası/Aydın

Yüzölçümü : 9.432,00 m2

Arsa Payı: 1/62

İmar Durumu: İnşaat tarzı 2 kat Konut

Kıymeti: 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 09:15 - 09:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 09:15 - 09:20 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır) ,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4470 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR