KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da 3+1 daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154072
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 96
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/22 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2020/22 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, Köyiçi Mevkii, 158 Ada, 42 Parsel, 3. Kat, B.B. No:17 Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel Kuşadası'na bağlı Davutlar Mahallesi merkez yerleşim alanı dâhilinde ve bölgenin batı uç bölgesindedir. Davutlar-Ağaçlı-Söke karayolu başlangıcındaki parsel; Başdeğirmenci, Yangın ve Dalyancı Sokakların birleştiği noktada köşe konumludur. Taşınmaz blokta 3.katta doğu yöndedir. Yakın çevrede yeni yapılarda meskenlerin yer aldığı bloklar, daha eski müstakil ve az katlı konutların yer aldığı yapılar ile boş parseller ile tarımsal nitelikli alanlar bulunmaktadır. Tüm çevre Resmi ve Özel kurumların alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır durumdadır.Satışa konu taşınmazın bulunduğu blok 6 kapı numaralı Hasan Tosun Apartmanı adlı blok olup bloğa giriş kapısı camlı alüminyum kapıdır. Merdiven basamakları mermer, hol alanları seramik kaplama, korkulukları alüminyum doğramadır. Blokta asansör çalışır durumdadır. 17 nolu daireye giriş kapısı çelik kapıdır. İç duvarları alçı sıva üstü boyalıdır. İç kapıları ahşap panel kapı, dış doğramaları beyaz renkli, çift camlı pvc doğramadır. Balkon ve banyo zeminleri seramik, diğer tüm alanlar laminat parke kaplamadır. Dairenin tamamı 3 yatak odası, banyo, salon ve salona açık mutfak bölümlerinden oluşmaktadır. Banyoda fayans ve seramikler yapılmış bunun dışında imalatları eksik durumdadır. Mutfak dolapların kasaları takılmış, kapak, tezgâh ve armatürleri takılmamıştır. Mutfak kapısı ile 1 odanın kapısı takılmamış eksik durumdadır. Dairede salon laminat parkeleri yapı içine su girmesi nedeniyle deforme olmuş durumdadır. Dairenin tabandan yukarı bölümlere doğru su ve nem alan duvarlarında alçı sıva ve boyalarda deforme olan alanlar bulunmaktadır. Keşif esnasında boş durumdaki taşınmaz eksik imalatların tamamlanması halinde ikamet edilebilir duruma gelecektir. Kat irtifakına esas mimari uygulama projesine göre taşınmaz 96m2 yasal kapalı kullanım alanına sahiptir.

Adresi: Davutlar Mahallesi, Başdeğirmen Caddesi, No:6/17 Kuşadası/Aydın, Bina Kodu: 2094187 Ve Adres Kodu: 3252424662 Kuşadası/AYDIN

Yüzölçümü: 645,14 m2

Arsa Payı: 10520/179790

İmar Durumu:İnşaat tarzı Bitişik Nizam, 4 Kat, Konut İmarlı

Kıymeti: 210.000,00 TL

KDV Oranı: %1(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü: 22/04/2020 günü 11:00-11:05 arası
2. Satış Günü: 20/05/2020 günü 11:00-11:05 arası

Satış Yeri: Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/22 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR