KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da 3+1 daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979339
Şehir : Aydın / Kuşadası
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Giriş Kat
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/19 TLMT
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 10:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- Kuşadası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2017/19 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Aydın İl, Kuşadası İlçe, Davutlar Mahalle, Köyiçi Mevkii, 332 Ada, 1 Parsel,zemin kat 1. Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre:Satışı yapılacak taşınmaz Kuşadası ilçesiDavutlar Mahallesi 332 ada 1 parsel numarasında kayıtlı 343.68 m2 arsa üzerinde mevcut yapıda 1/8 arsa paylı zemin kat 1 bağımsız bölüm numaralı meskendir. Tam hisse ile borçlu adına kayıtlıdır. Tamamı ile yerleşik alan içerisindedir. Belediye ve diğer resmi kurumların getirmiş olduğu alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.TaşınmazDavutlar kapalı pazaryerinin batısında pazaryerine bakan binadadır. Kapalı olduğundan değerlendirmeler blok sakinlerinden alınan bilgiler , dış görünüm , proje bilgileri ve konum özelliklerine göre yapılmıştır. Bodrum + 4 katlı bloğun giriş katında yer almaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir doğrama , bina içi ortak mahaller mermer , bina içi merdiven korkulukları demir doğramadır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Dış kapı ve pencereler pvc doğramadır ve üstlerinde demir korkuluk mevcuttur.Kıymet takdir dosyasında bulunan ve Kuşadası belediyesi imar ve şehircilik Müdürlüğünden gelen yazı ekindeki mimari projede görüldüğü üzere 3 oda 1 salon mutfak banyo ve wc den oluşmakta olup 110 m² kullanım alanlı olduğu rapor edilmiştir.

Adresi : Kuşadası İlçesi Davutlar Mahallesi Halit Soykut Caddesi No:17 Örnek 2 Apartmanı D:1 Kuşadası

Yüzölçümü : 343,76 m2

Arsa Payı : 1/8

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre "Bitişik Nizam 4 kat konut" imarlıdır.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 02/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- Kuşadası
----------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/19 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR