KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar'da 3+1 daire icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962600
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3472 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
20.05.2019 10:15
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2018/3472 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Davutlar Mahallesi, Köyiçi mevkii, 553 Ada, 7 Parsel, 3. Kat, Bağ. Böl. No: 5 Taşınmazın çevresi aynı vasıfta katlı meskenler ile çevrilidir. Zemin katlar ticarettir. Tamamı ile yerleşik alanda olup , tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanır. 3 Oda,1 salon,1 mutfak,1 banyo ve 1 wc'den oluşmaktadır.122.50 m2 kullanım alanlıdır. Bina dış cephesi mozaik taş kaplıdır.Bina giriş kapısı camlı ferforje demir doğramadan yapılmıştır.Bina içi merdiven ve sahanlık kaplamaları mermerdir. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Asansör yoktur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Balkon korkulukları camlı alüminyum doğramadır. Salon,hol ve oda zeminleri laminat,diğer kısımlar ise seramiktir.Banyoda duşakabin ve hilton lavabo vardır. İç kapılar pres kapıdır. Kartonpiyer vardır. Duvarlarda alçı sıva üstü plastik boya vardır. Mutfak hazır mutfak,mutfak tezgahı ise mermerittir.Dış kapı ve pencereler pvc doğramadan yapılmıştır. Mesken bakımlı masrafsız halde tapuda mesken vasıflı taşınmaz.

Adresi : Davutlar Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:24 Dicle Apartmanı No:5 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 330,91 m2

Arsa Payı : 1/8

İmar Durumu : İnşaat tarzı bitişik nizam 4 kat konut+ticaret

Kıymeti : 220.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 22/04/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 20/05/2019 günü 10:15 - 10:20 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV%1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır) ,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3472 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR