KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Davutlar Mahallesi'nde icradan satılık çatı piyesli daire (çoklu satış)

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925952
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : DAVUTLAR MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4513 TLMT
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.03.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2019 10:00
Satış Yeri
:
Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KUŞADASI İCRA DAİRESİ

2018/4513 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Kuşadası İlçe, 1026 Ada, 13 Parsel, DAVUTLAR Mahalle/Köy, HACI OSMAN Mevkii, 3+ ÇATI KATI, 11 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM. Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Davutlar Mahallesi Güner Sokak 10 kapı numaralı binada bulunmaktadır. Bina eski Davutlar Belediyesine 500 mt mesafededir. Yerleşik alandadır. Çevresi aynı nitelikte 3-4 katla yapılar ve boş arsalarla çerilidir. Belediye ve diğer tüm resmi kurumların getirmiş olduğu altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Her zaman alım-satım yapılabilecek ve kiraya verilebilecek niteliktedir. Bina ufak tefek ince iş eksiklikleri dışında bitmiş , bazı dairelerinde oturulur haldedir. Asansör vardır ancak kıymet takdiri anı itibarı çalışmamaktadır. Bina ortak mahallesi, holler ve merdivenler traverten mermerdir. Merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Daire kapalı olduğundan değerlendirmeler komşulardan alınan bilgiler, proje bilgileri, konum özellikleri ve dış görünüme göre yapılmıştır. 81 m2 kullanım alanlıdır. 2 oda, 1 salon , mutfak banyı ve çatı arası piyesten oluşmaktadır. Çatı arası kullanım önünde teras vardır. Giriş kapısı çelik, dış kapı ve pencereler pvc, iç kapılar paneldir. Oda ve salonda tabanlar laminat kaplıdır. mutfak dolapları parlak kapak mdf, banko granittir. Islak mekanlar hol ve mutfak seramik kaplıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve kartonpiyerlidir. Piyesli mesken niteliğindedir. Kat irtifaklıdır.

Adresi : Davutlar Mah. Güner Sokak, No: 10Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 81 m2

Arsa Payı : 170/1237

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Bitişik nizam 4 kat konut imarlıdır.

Kıymeti : 200.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir. Ek:7 Kömürlük eklendilidir.

1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri: Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Kuşadası İlçe, 1026 Ada, 13 Parsel, DAVUTLAR Mahalle/Köy, HACI OSMAN Mevkii, 2. KAT 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Davutlar Mahallesi Güner Sokak 10 kapı numaralı binada bulunmaktadır. Bina eski Davutlar Belediyesine 500 mt mesafededir. Yerleşik alandadır. Çevresi aynı nitelikte 3-4 katla yapılar ve boş arsalarla çerilidir. Belediye ve diğer tüm resmi kurumların getirmiş olduğu altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Her zaman alım-satım yapılabilecek ve kiraya verilebilecek niteliktedir. Bina ufak tefek ince iş eksiklikleri dışında bitmiş , bazı dairelerinde oturulur haldedir. Asansör vardır ancak kıymet takdiri anı itibarı çalışmamaktadır. Bina ortak mahallesi, holler ve merdivenler traverten mermerdir. Merdiven korkulukları alüminyumdur. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Daire 2 oda, 1 salon , mutfak ve banyodan oluşmaktadır. 66 m2 kullanım alanlıdır. Giriş kapısı çelik, dış kapı ve pencereler pvc, iç kapılar paneldir. Oda ve salonda tabanlar laminat kaplıdır. Mutafka dolapları parlak kapak mdf, banko granittir. Islak mekanlar hol ve mutfak seramik kaplıdır. Duvarlar alçı ve sıvalı ve kartonpiyerlidir. Mesken ikamet edilir durumdadır. Mesken niteliklidir. Kat irtifaklıdır.

Adresi : Davutlar Mahallesi Güner Sokak, No: 10 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü : 66 m2

Arsa Payı : 90/1237

İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı Bitişik Nizam 4 kat konut imarlıdır.

Kıymeti : 160.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir . EK:7 Kömürlek eklenti bilgisidir.

1. Satış Günü : 06/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

2. Satış Günü : 03/04/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Camiikebir Mahallesi,Adnan Menderes Bulvarı No: 5-101/102 (Kuşadası Belediye Başkanlığı Fen İşleri Yanı )- KUŞADASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

İİK. 127. Madde : İlanın birer sureti borçluya alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz , gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4513 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/12/201

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR