KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası/Camikebir Mahallesi'nde icradan satılık daire

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944225
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : CAMİKEBİR MAH. / KUŞADASI
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/56 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 09:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 09:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mh. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2017/56 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Camikebir Mahallesi, Köprübaşı mevkii, 1577 Ada, 6 Parsel, 3. Kat. Bağ. Böl. No: 52; Taşınmaz tamamı ile yerleşik alan içerisinde olup çevresi çok katlı konutlar işyerleri ve turistik tesisler ile çevrilidir. Belediye ve diğer resmi kurumların getirmiş olduğu tüm alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Bina denize 100 mt mesafededir. Binanın zemin katı pasaj şeklinde işyerleridir. Cephe aldığı yol trafiğe kapalıdır. Yapının son katında bulunmaktadır. Bina asansörlüdür.Meskende iyi derecede deniz manzarası vardır. Projesine göre 2 oda 1 salon açık mutfak ve banyodan oluşmakta olup 64 m2 kullanım alanlıdır.Fiili durumda meskenin 1 odası balkonda kapalı alan haline getirilerek mutfak yapılmış, mutfaktan çatı terasa merdiven yapılmış ve çatı terastaki ortak alanda 1 adet oda oluşturulmuştur. Bina iç merdivenleri traverten mermerdir. Dış kapı ve pencereler pvc dir. Mutfak dolapları mdf banko mermerittir.Zeminler laminat kaplıdır. Banyoda hilton lavabo , duş teknesi ve duşakabin vardır. İç duvarlar alçı sıvalıdır. Kat kaloriferi vardır. Üst odaya çıkan merdiven basamakları vernikli ahşaptır. İç kapılar paneldir. tapuda mesken vasıflı taşınmaz.

Adresi : Gürsoy Apartmanı No:4 B Blok Son Kat Kuşadası/Aydın

Yüzölçümü : 936,21 m2

Arsa Payı : 7/420

İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitiş Nizam 5 kat ticaret

Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1 (satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir

1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 09:00 - 09:05 arası

2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 09:00 - 09:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mh. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır),1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/56 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR