LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurtuluş Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

LÜLEBURGAZ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891339
Şehir : Kırklareli / Lüleburgaz
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / LÜLEBURGAZ
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1825 ESAS
Muhammen Bedeli
:
193,412 TL
Birinci Satış Günü
:
25.12.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 10:00
Satış Yeri
:
GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LÜLEBURGAZ
1. İCRA DAİRESİ
2018/1825 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kırklareli İl, Lüleburgaz İlçe, 773 Ada, 6 Parsel, KURTULUŞ Mahalle/Köy, Blok/Kat/Giriş-B.BNo: -/2/-11 Nolu Bağımsız Bölüm Betonarme Karkas niteliğinde inşa edilen 4 katlı bina zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Ana binanın ikinci normal katında cephe aldığı yoldan bakıldığında 2. katta sol tarafında bulunan mesken 105,00 m2 yüzölçümündedir. Daire Salon, 3 oda, mutfak, banyo, tuvalet, hol ve balkondan oluşmaktadır. salonun ve odaların taban döşemeleri laminant parke, duvarları saten boyalıdır. banyo, tuvalet ve holün tabanı seramik kaplıdır. Mutfak dolabı vardır. Isınma sistemi doğalgazlıdır. Kapılar ahşap, pencereler pvcdir. Ana binada asansörlü olup, dış cephesi ısı yalıtımlıdır. Mesken kentin güneyinde, Ana arter konumundaki Büklüm ve Selami Şaşmaz caddelerine yakındır, Yakın çevresinde Fehmi Mutlu Ortaokulu, Bir Nefes Hastanesi, 8 Kasım ve Zafer Parkı vardır. Daha geniş bilgi isteyenler Müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir....
Adresi : Kurtuluş Mahallesi (Yeni Adı Zafer Mahallesi) Gürpınar Sok. 7 Kapı Numaralı, Konak Apartmanı, 2 Kat, 11 Numaralı Bağımsız Bölüm Lüleburgaz / KIRKLARELİ
Yüzölçümü : 977 m2
Arsa Payı : 8/104
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam, 4 kat, konut alanı
Kıymeti : 193.412,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu Kaydında olduğu gibi
1. Satış Günü : 25/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : GENÇLİK MAHALLESİ, LÜLEBURGAZ ADALET SARAYI, 1. İCRA MÜDÜRÜ ODASI
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1825 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR